Myśląc o niebezpieczeństwach związanych z cukrem i częstym korzystaniu z sieci społecznościowych, blogerzy YouTube Craig i China Benzin postanowili zrezygnować z powyższego na miesiąc. A my powiemy ci, co z tego wynikło.

Takie ograniczenia przyniosły owoce, choć nie od razu. Młodzi ludzie udostępnili eksperyment na swoim blogu na YouTube, gdzie opowiadali o swoich uczuciach i zmianach.

Para dążyła nie tylko do poprawy zewnętrznej i fizycznej, ale także spodziewała się zmiany swoich stałych nawyków na lepsze. Zarówno cukier, jak i sieci społecznościowe - łatwo się od tego wszystkiego uzależnić, a bohaterowie doskonale o tym wiedzą.

foto: lemurov.net

Ponadto młoda para zauważyła, że ​​rezygnując ze słodyczy, w ogóle nie izolują się od cukru. Pozwolili sobie na owoce i warzywa zawierające fruktozę. Jednak słodycze takie jak czekolada, słodkie napoje i inne rzeczy, które zawierają cukier w postaci dodatku przemysłowego, zostały całkowicie wykluczone na cały miesiąc.

Para postanowiła nie przestawać na jednym eksperymencie. Craig powiedział, że planują zachować dobre nawyki nabyte w ciągu tego miesiącu, z wyjątkiem być może raz w roku, by z okazji święta napić się szampana. W tym samym czasie jego żona przyznała, że ​​nie radzi sobie tak dobrze z siłą woli, ale dziewczyna liczy na męża.

Eksperyment nie poszedł zbyt gładko. Tak więc już na samym początku miesiąca para odczuwała największą potrzebę cukru. China szaleńczo chciała cukierki czekoladowe, a Craigu nie wystarczało bananów.

foto: lemurov.net

Ale po kilku dniach uzależnienie zniknęło i oboje poczuli się znacznie lepiej niż przed eksperymentem. Para zauważyła poprawę zdrowia, snu, poczuła się bardziej wesoła i energiczna. W drugim tygodniu China była zaskoczona tym, jak łatwo było jej ćwiczyć, a jej mąż przyznał, że zaczął nawet tracić na wadze. Ale jeśli ograniczenia dotyczące cukru i alkoholu były początkowo przedstawiane im jako trudne zadanie, które ostatecznie zostało uzasadnione, to z sieciami społecznościowymi wszystko okazało się znacznie łatwiejsze. Para nie wyobrażała sobie, że tak łatwo poradziliby sobie bez komunikatorów internetowych.

foto: lemurov.net

Detoksykacja z mediów społecznościowych przyniosła również znaczące korzyści. China przyznała, że ​​po latach w końcu udało jej się przeczytać kilka książek. Wynika to z dużej ilości wolnego czasu, który wcześniej zajmowało bezsensowne przeglądanie sieci społecznościowych.

Pod koniec eksperymentu para miała święto, podczas którego China i Craig wypili po kieliszku i byli zaskoczeni reakcją, jaka była. Oboje zauważyli, że zaczęli czuć się gorzej i wcale nie czerpali radości z picia alkoholu.

W wyniku eksperymentu Craig zauważył, że nabrał szeregu dobrych nawyków, które zamierza zachować w przyszłości. W każdym razie mężczyzna jest przekonany, że na pewno zrezygnuje z alkoholu i znacznie skróci czas spędzany w sieciach społecznościowych.

foto: lemurov.net

Dziewczyna, należy powiedzieć, nie zmieniła wszystkiego tak radykalnie. Przyznała, że ​​nadal czasami pozwala sobie na kieliszek i na słodycze, choć za każdym razem tego żałuje. Po eksperymencie miała natychmiastową ochotę pobrać komunikatory internetowe i sprawdzić wiadomości, ale gdy to zrobiła, postanowiła je ponownie usunąć.

Główne zdjęcie: lemurov.net