Które znaki zodiaku najszybciej zapamiętują informacje? Kto może znaleźć twórcze rozwiązanie każdego problemu i kto najlepiej rozumie traktaty filozoficzne? Przedstawiamy ranking najmądrzejszych znaków zodiaku.

Koziorożec

22.12 - 20.01

Bądźmy szczerzy: Koziorożce nie są ani mędrcami, ani geniuszami. A jednak po prostu nie mogliśmy nie umieścić je na liście inteligentnych znaków. Chodzi o to, że spośród wszystkich innych znaków zodiaku Koziorożce są najbardziej staranne i pracowite. Tak, nie załąpują informacji w sekundzie jak Bliźnięta, nie są tak kreatywni jak Waga i nie są tak wszechstronni jak Panna. Ale Koziorożec będzie walczył o rozwiązanie równań, nawet spróbuje zrozumieć filozofię Nietzschego, kiedy wszyscy inni się poddadzą. Tak, umysł Koziorożca wcale nie jest wrodzonym talentem, ale wynikiem ciężkiej pracy.

Skorpion

24.10 - 22.11

Skorpionom są całkowicie nieracjonalnie przypisywane różne niedociągnięcia: wszystko ze względu na fakt, że przedstawiciele znaku mają trudności ze znalezieniem wspólnego języka z innymi. Ale jeśli jesteś wystarczająco wytrwały i zdobędziesz zaufanie Skorpiona, możesz być pewien, że nigdzie indziej nie znajdziesz bardziej rozsądnego i inteligentnego rozmówcy. Skorpiony nie tracą czasu na studiowanie dyscyplin, które nie przydadzą im się w życiu: cały swój czas i energię poświęcają interesującym ich przedmiotom i zawodom. Dlatego Skorpiony, bardziej niż ktokolwiek inny, są w stanie zanurzyć się w jakimś konkretnym temacie. Jeśli twój przyjaciel Skorpion nie potrafi przypomnieć twierdzenia Pitagorasa, nie powinieneś od razu uważać go za głupca - jest całkiem możliwe, że powie ci wszystko o teorii strun i fizyce kwantowej.

Panna

08.24 - 09.23

Jeśli nazwiesz Pannę kujonem, najprawdopodobniej nie poczuje się urażona. Ponieważ to prawda: przedstawiciele tego znaku po prostu uwielbiają się uczyć i dowiadywać nowych rzeczy. Są najbardziej pracowitymi uczniami: inteligentne i celowe Panny mogą osiągnąć sukces w każdej dziedzinie naukowej, bez względu na to, co wybiorą. A niektórzy szczególnie utalentowani przedstawiciele znaku mogą nawet wybrać kilka kierunków naukowych naraz i nadal pokazywać się z najlepszej strony. Być może wśród nich nie ma tak wielu urodzonych geniuszy, ale przedstawiciele żywiołu ziemi z nawiązką rekompensują brak talentu w jakiejkolwiek dziedzinie swoim perfekcjonizmem i chęcią zostania ekspertem w swojej dziedzinie.

Waga

24.09 - 23.10.2019

Waga to bardzo zrównoważony znak zodiaku. Dlatego w przeciwieństwie do Bliźniąt i Panny mogą być równie dobre zarówno w naukach ścisłych, które wymagają logiki, jak i w obszarach wymagających dużej inteligencji emocjonalnej. Przedstawiciele znaków powietrznych są sprytni, inteligentni i uwielbiają dzielić się swoją wiedzą (do tego stopnia, że czasami nazywa się ich kujonami). Ponadto Waga jest wystarczająco kreatywna, nie boi się próbować nowych rzeczy, dlatego czasami znajduje nieoczekiwane rozwiązanie problemu i widzi wyjście, kiedy przedstawiciele innych znaków stają w miejscu. A przecież Waga ma piętę achillesową: podejmując decyzje, ma tendencję do zbyt ostrożnego i długiego ważenia wszystkich czynników, co opóźnia proces.

Bliźnięta

21.05 - 20.06

Patronem Bliźniąt jest planeta Merkury, która jest odpowiedzialna za inteligencję i towarzyskość, więc nie jest zaskakujące, że spośród wszystkich znaków koła zodiakalnego Bliźnięta są uważane za najbardziej inteligentne. Ponadto Bliźnięta świetnie radzą sobie w wielu różnych dyscyplinach - niczym gąbka przyswajają wiedzę i szybko analizują informacje. Przedstawiciele znaku powitrznego z natury są intelektualistami - nie mają nic przeciwko popisywaniu się wiedzą w firmie, są też bardzo dowcipni. A jednak z jakiegoś powodu nie umieściliśmy Bliźnięta na pierwszym miejscu rankingu: chodzi o to, że przedstawiciele znaku mają dość niską inteligencję emocjonalną. Są słabo zorientowani w psychologii i uczuciach innych ludzi, co niewątpliwie uniemożliwia im pokazanie się z najlepszej strony.

Ryby

02.21 - 03.20

Prawdopodobnie będziesz zaskoczony, ale Ryby okazały się na pierwszym miejscu rankingu najbardziej inteligentnych znaków. Tak, te same Ryby, które czasami unoszą się w chmurach i które tak łatwo dają się zwieść. Jak się okazało, przedstawiciele znaku wyróżniają się nie tylko cechami intelektualnymi, ale także światową mądrością. Ryby są z natury filozofami i dlatego wydaje się, że są trochę oderwane od rzeczywistości, ale okazuje się, że są lepsze niż wiele innych znaków w znajdowaniu wyjścia z trudnych sytuacji. Ponadto Ryby mają świetnie rozwiniętą intuicję, więc nie zdziw się, że najlepiej spisują się w pisaniu testów i graniu w gry logiczne.

Główne zdjęcie: wfc.tv