W 1990 roku widzowie zobaczyli świąteczną komedię „Kevin sam w domu”, która stała się najbardziej dochodowym filmem bożonarodzeniowym wszechczasów w Stanach Zjednoczonych. Główny bohater, 8-letni chłopiec Kevin McCallister (Macaulay Culkin), przypadkowo został w domu i nie wyjechał z rodziną na święta Bożego Narodzenia. Musiał przezwyciężyć swoje obawy i bronić domu przed rabusiami. Ponadto całkowicie przemyślał relacje z rodzicami oraz rodzeństwem.

foto: laykni.com

Widzowie zakochali się w McCallisterach i nawet ich ogromny dom stał się osobnym elementem w filmie, ponieważ przeżył wiele wydarzeń i przygód.

foto: laykni.com

Czy wiesz, że ta posiadłość faktycznie istnieje? Znajduje się w Winnetka w stanie Illinois przy 671 Lincoln Avenue, a po premierze filmu stał się lokalną atrakcją. Wielu turystów przyjeżdża do domu, aby obejrzeć go na własne oczy i zrobić sobie z nim zdjęcie.

foto: laykni.com

Z okazji 30 rocznicy powstania filmu dom został odnowiony i teraz fani mogą zobaczyć, jak wygląda w chwili obecnej i porównać wnętrze z tym, w którym mieszkali McCallisterowie.

foto: laykni.com

Trzypiętrowy dom stylu georgiańskiego z czerwonej cegły o łącznej powierzchni 390 m2 został zbudowany w XX wieku. Posiada cztery sypialnie, pięć łazienek, oddzielny garaż, a nawet szklarnię. Całość zajmuje powierzchnię 0,2 hektara.

foto: laykni.com

W 1988 roku został kupiony przez rodzinę Abendish, którzy chętnie wpuścili ekipę filmową na półtora roku - tyle trwało kręcenie filmu. Najciekawsze jest to, że właściciele nigdzie się nie przeprowadzili, a cały czas byli w domu, obserwując cały proces kręcenia filmu.

foto: laykni.com

Musieliśmy stworzyć dom, który byłby dobry do wyczynów kaskaderskich oraz dom, który byłby atrakcyjny wizualnie, ciepły i zarówno groźny w atmosferze. Dom, w którym będąc dzieckiem fajnie byłoby zostać samemu ”- wspomina reżyser filmu Chris Columbus.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com