Julia Roberts opublikowała sensacyjne oświadczenie w Internecie. Aktorka wezwała w nim kobiety do porzucenia maniakalnego dążenia do narzuconych standardów piękna. Na świecie jest o wiele ważniejsze rzeczy i na tych właśnie sugeruje skoncentrować się Roberts.

foto: kakao.im

Uważamy, że to przesłanie jest warte przeczytania przez każdą szanującą siebie kobietę.

Julia Roberts:

Doskonałość to choroba wielu narodów. Twarze pokrywamy mnóstwem makijażu. Regularnie wstrzykujemy sobie botoks i głodujemy, aby osiągnąć nasz „idealny rozmiar”. Próbujemy naprawić coś, co absolutnie tego nie potrzebuje. A to, o co powinniśmy przede wszystkim zadbać, pozostaje bez naszej uwagi.

foto: kakao.im

Czy wiesz co to jest?

To jest nasza dusza. Dusza, która potrzebuje starannej opieki i uwagi. Czas się tym zająć. Powiedz szczerze, jak możesz oczekiwać, że ktoś cię pokocha, jeśli nie kochasz siebie? Czy zmieniając swój wygląd możesz powiedzieć, że jesteś z siebie zadowolona? Nie. Chcę, abyś zrozumiała: nie ma znaczenia, jak wyglądasz na zewnątrz, jeśli jesteś całkowicie pusta w środku.

foto: kakao.im

Dziś chcę wszystkim powiedzieć: nie będę już robić makijażu. Nie chcę się malować, bo mam dość noszenia twarzy innej osoby. Czas zdjąć maski. Wiem, że mam zmarszczki, ale chcę je zobaczyć. W końcu to ja - prawdziwa. Chcę, żebyś zaakceptowała mnie taką, jaką jestem.

foto: kakao.im

Czy zdajesz sobie sprawę, że „sztuczna estetyka” rządzi światem, trzymając nas zamkniętych w iluzji naszego wyglądu? Zamiast żyć i podążać za swoją naturą, jesteśmy zmuszeni wyznawać kanony piękna, które zostały nam narzucone.

Ale wiesz co?

Jestem tym zmęczona. I mówię sobie: stop. Zachęcam was wszystkich do zatrzymania się i przypomnienia sobie, kim naprawdę jesteście, czego naprawdę chcecie. Przypomnieć sobie kim jesteście.

foto: kakao.im

Nikt nigdy nie będzie mógł spełnić kryteriów piękna w 100%. Wygląd to ostatnia rzecz, którą należy cenić w człowieku. Liczy się tylko dusza.

Zapamiętaj o tym na zawsze. "

Niesamowicie prawdziwe i potężne słowa! Nasze pokolenie naprawdę przywiązuje dużą wagę do piękna zewnętrznego, zapominając o treści wewnętrznej. Ale jak wiesz, we wszystkim musi być harmonia.

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im