Książę Arabii Saudyjskiej Al-Waleed bin Talal bin Abdulaziz al-Saud przekazał całą swoją fortunę szacowaną na 32 miliardy dolarów.

Tak duża darowizna nie została jeszcze odnotowana ani razu przed tym. Aż trzydzieści dwa miliardy dolarów po prostu przekazał potrzebującym!

foto: kakao.im

Al-Waleed jest najbogatszym człowiekiem w Arabii Saudyjskiej według Forbesa w 2015 roku. Książę zamierza przeznaczyć całą swoją fortunę w wysokości 32 miliardów dolarów na cele charytatywne: „To jest mój obowiązek wobec ludzkości”.

foto: kakao.im

„Nie ma ograniczeń czasowych. W odpowiednim czasie cała moja fortuna pójdzie na dobre uczynki. Już teraz znaczna część moich dochodów idzie na to” - powiedział książę.

„Nie wezmę tych pieniędzy do grobu, chcę, żeby dobrze służyły. Jest tak wielu ludzi, którzy potrzebują pomocy. Ktoś w końcu wyzdrowieje z choroby, ktoś będzie mógł zdobyć wykształcenie i normalne życie. To mój obowiązek, mam możliwość uczynić ten świat lepszym miejscem i zrobię to ”.

foto: kakao.im

Al-Waleed zarobił fortunę, inwestując i kupując akcje. Firmy i projekty, w które zainwestował to Apple, Twitter, Citibank, Four Seasons i wiele innych.

Książę nazywa Billa Gatesa swoim inspiratorem, który również otworzył własną fundację charytatywną - Gates Foundation.

Dwoje dzieci księcia zaaprobowało decyzję ojca, który ma ponad 60 lat.

Główne zdjęcie: kakao.im