Znalezienie skarbu to bajkowe marzenie z dzieciństwa, które dorosłym wydaje się prawie niemożliwe. Są jednak tacy, którzy mają szczęście. Opowiemy o niektórych znaleziskach, które wzbogaciły ich właścicieli.

Pierścionek z pchlego targu wart fortunę

foto: lemurov.net

55-letnia Debra Goddard z Wielkiej Brytanii kupiła kiedyś pierścionek na pchlim targu. Kosztowało to kobietę zaledwie 10 funtów. Przez kilka lat leżał na półce, Debra uważała pierścionek za zwykłą biżuterię. Ale później zdarzyło się nieszczęście: matka Debry została okradziona, trzeba było szukać pieniędzy i wtedy kobieta postanowiła sprawdzić wartość pierścionka. Okazało się, że pierścionek nie należał do zwykłej biżuterii, a miał diament 30-karatowy. Tak więc za pierścionek kobieta otrzymała 470 000 funtów.

Rolnik szukał młota, a znalazł prehistoryczny skarb

foto: lemurov.net

W 1991 roku Eric Lowes zgubił swój młot podczas pracy na farmie. Znajomy postanowił pomóc Ericowi i przyniósł wykrywacz metalu, z którym mężczyźni zaczęli chodzić po polu. Nigdy nie znaleźli młota, ale znaleźli skarb z ogromną ilością złota i srebra. Ponadto znalezisko zawierało rzymskie monety, które według archeologów pochodzą z 410 roku przed naszą erą. W sumie skarb oszacowano na 3 miliony funtów.

Rzadkie zdjęcie

foto: lemurov.net

W 2010 roku Randy Guijarro odwiedził sklep z pamiątkami w Kalifornii, aby kupić kilka zdjęć do swojej kolekcji. Za każde z nich Randy oddał dolar. Na jednym ze starych fotografii zauważył znajomą twarz i postanowił oddać zdjęcie do zbadania. Ostatecznie okazało się, że na zdjęciu był słynny amerykański zbrodniarz Billy Kid. Zdjęcie zostało uznane za rzadkie, były tylko dwa oryginalne zdjęcia przestępcy. Obraz oszacowano na 5 milionów dolarów.

Obraz znanego artysty kupiony na pchlim targu

foto: lemurov.net

Teri Horton z Ameryki kupiła w latach 90 dla żartu dziwny obraz dla swojej przyjaciółki. Znalazła go na pchlim targu i po targowaniu się ze sprzedawcą kupiła go za jedyne 5 dolarów. Przyjaciółka nie miała gdzie postawić tego płótna, a Teri zdecydowała się sprzedać je na wyprzedaży. Nauczycielka sztuki, która przechodziła obok zapytała, czy autorem tego obrazu jest słynny artysta Jackson Pollock. Teri zainteresowała się tym i postanowiła oddać płótno na zbadanie. Odcisk Pollocka został znaleziony na obrazie i uznany za autentyczny, a Teri otrzymała 50 milionów dolarów.

Skarb w starym pianinie

foto: lemurov.net

Pewnego dnia bogata rodzina Hammings postanowiła zrobić prezent dla uczelni w Wielkiej Brytanii z okazji jej rocznicy. Na prezent wybrano rzadki fortepian z 1905 roku. Rodzina wezwała mistrza, aby go nastroił. Mistrz, otwierając wieko instrumentu, znalazł kilka worków złotych monet. Skarb został ukryty w XX wieku i został wyceniony na 650 000 dolarów.

Główne zdjęcie: lemurov.net