Ile różnych śmieci gromadzi się na strychach i piwnicach budynków mieszkalnych. A właściciele nie zawsze mają czas, żeby wszystko uporządkować. Właściciele starego domu w Anglii, zaraz po jego zakupie, nie przystąpili do przesortowania i wyrzucenia zbędnych rzeczy, wśród których znajdowało się kilka żelaznych skrzyń. Czasami, wchodząc na górę, właściciele używali największej skrzyni jako stołu.

foto: lemurov.net

Jednak po 30 latach postanowili uczynić dom wygodniejszym i zaprosili znajomego, aby pomógł im usunąć ze strychu niepotrzebne śmieci. Mężczyzna zabrał się do pracy, a kiedy dotarł do żelaznych skrzynek, dokładnie je obejrzał i stwierdził z przekonaniem, że są to stare sejfy.

Za zgodą właścicieli otworzył wszystkie małe skrzyni, ale były puste. Ale przy dużym sejfie, który przez ponad trzydzieści lat zastępował stół na poddaszu, musiał majstrować. Użyto szlifierki i innych narzędzi. Kiedy sejf się poddał, wszyscy obecni zamarli ze zdumienia: był wypełniony po brzegi funtami brytyjskimi.

foto: lemurov.net

Po ich przeliczeniu okazało się, że w sejfie zgromadzono ponad dwadzieścia tysięcy funtów. Właściciele znalezionego majątku postąpili słusznie: podzielili go po równo. I pomimo tego, że w nowoczesnych pieniądzach nie wyszło to zbyt dużo, wszyscy byli zadowoleni.

foto: lemurov.net

Należy powiedzieć, że próby przypomnienia sobie przez obecnych właścicieli, kto był właścicielem domu przed tym, do niczego nie prowadziły. Minęło za dużo czasu. Uważają jednak, że pierwszą rzeczą do zrobienia przy zakupie domu jest wyrzucenie wszystkich śmieci. W końcu może być nie tylko wiele przydatnych rzeczy, ale także prawdziwe bogactwo, które oczywiście nie powinno czekać 30 lat, aż zostanie znalezione.

Główne zdjęcie: lemurov.net