Coco Chanel – to kobieta, która jest producentem odzieży. To ona zrewolucjonizowała świat mody, łącząc w swojej produkcji ubrań wyrafinowaną prostotę i najwyszą jakość. Coco Chanel była szczupłą kobietą. Była również zwolennikiem umiaru w jedzeniu, ponieważ wiedziała o poważnych konsekwencjach łakomstwa.

1️. Tabu

Coco Chanel miała tabu dotyczące niektórych pokarmów, które po prostu niszczą organizm, lecz nie przynoszą żadnych korzyści zdrowotnych. To tego rodzaju pokarmów Coco Chanel zaliczała przesolone potrawy, a także tłuste potrawy. Na tej liście znalazło się również częste spożywanie alkoholu (wyjątek stanowi wino). Szkodliwy wpływ napojów alkoholowych na kobiet, którym zabierają one młodość i urodę warto przypominać wtedy, gdy stoimy przed decyzją czy wyzwaniem „pić lub nie pić”.

foto: google

2️. Im prostsze jedzenie, tym lepsze

Kolejna niezaprzeczalna zasada Coco Chanel. Jedzenie powinno być proste i przypominać tę małą czarną sukienkę. Dotyczy to zarówno produktów spozywczych, jak i przygotowywanych z nich potraw. Im więcej czasu kobieta spędza w kuchni, tym mniej zwraca uwagę na swój wygląd.

3️. Rezygnacja z produktów, które mają silny smak i zapach

Zjadłem coś i od razu zapomniałem o tym. W ten sposób traktowała tę czynność producentka odzieży Coco, czyli odrzucała kult jedzenia. Ale jednocześnie ważne było dla niej, aby jedzenie nie powodowało dyskomfortu. W szczególności chodzi o to, żeby produkt spożywczy nie miał ostrego zapachu. Dlatego zdecydowanie nie lubiła cebuli lub czosnku. W restauracji zamawiała jedzenie bez tego rodzaju składników. Także nigdy nie kupowała tego rodzaju warzyw.

foto: google

4️. Umiar w jedzeniu

Im bardziej osoba trzyma się zasady umiaru w jedzeniu, tym lepiej wygląda. To była zasada, którą Coco w swoim życiu przestrzegała. Jej porcje zawsze były skromne, bowiem jadła bardzo mało. Dokładnie tyle, ile potrzeba, mając na celu zadbać o dobre emocje i dobry nastrój na co dzień. Wszystko, co jemy ponad miarę, tylko wyrządza szkodę naszemu organizmowi.

5️. Czasami należy pozwolić sobie się zrelaksować

Coco Chanel często dawała sobie czas na odpoczynek przy lampce dobrego wina, przy kubku gorącej czekolady, a także przy różnego typu serach. Nie oznacza to, że kobieta pozwalała sobie na przejadanie się. Oczywiścię, że nie. Coco Chanel jadła z umiarem nawet jeżeli było podawane jej ulubione jedzenie. Dla niej spożywanie pokarmu był raczej rodzajem rytuału, pod czas którego mogła spokojnie odpocząć i zapomnieć o wszystkich codziennych zmartwieniach i troskach.

foto: google

Zalecenia żywieniowe, o których wspomina Coco Chanel są łatwe do przestrzegania. Ta znana na całym świecie kobieta niczego nowego nie wymyśliła, jedynie przypomniała dla wszystkich podstawowe zasady zdrowego stylu życia.

Główne zdjęcie: google.com