W Wielkiej Brytanii w pobliżu miasta Fleetwood odkryto opuszczony XIX-wieczny dom, którego wnętrze pozostało bez większych zmian.

Znaleziskiem podzielił się fotograf badacz Dean Slader. Jego hobby to podróżowanie po kraju w poszukiwaniu opuszczonych budynków, zwiedzanie ich i robienie zdjęć. Ale ta wiejska posiadłość zrobiła na fotografie największe wrażenie.

foto: binokl.cc

Zaskakujące jest, że od 70 lat dom nie rozpadł się, a nawet zachował się w bardzo dobrym stanie. Z zewnątrz budynek wygląda tak, jakby ktoś mógł w nim teraz mieszkać. Ale najbardziej niesamowite i jednocześnie ekscytujące jest to co się znajduje w środku. Dom jest wypełniony rzeczami i przedmiotami gospodarstwa domowego, które znajdują się tak, jakby jeszcze przed chwilą w tym domu życie toczyło się pełną parą. Jednak to wrażenie rozprasza obfitość kurzu i butwiejące tapety. To wygląda tak, jakby dom został natychmiast opuszczony, pozostawiając wszystko na swoich miejscach.

foto: binokl.cc

Wiele faktów wskazuje, że znaleziony dom pochodzi z lat 50-tych. Świadczy o tym typowe dla tego czasu wnętrze oraz zostawiona gazeta z 1950 roku.

foto: binokl.cc

Ponadto Dean uchwycił ogólne otoczenie w środku. Na zdjęciach można zobaczyć zabawki dziecięce, wózek, meble - wszystko to pozostało nienaruszone.

foto: binokl.cc

Slader był głęboko zaintrygowany tajemniczym domem i postanowił zbadać jego historię. Po rozmowie z lokalnymi mieszkańcami, fotograf dowiedział się, że dom wcześniej zamieszkiwała rodzina: niejaka Mary Cowell i jej dwóch synów.

Jest uważane, że ​​bracia mieli ze sobą konflikt, przez co po śmierci matki żadne z nich postanowiło nie dziedziczyć majątku.

Główne zdjęcie: binokl.cc