Schronisko nie jest najradośniejszym miejscem, do którego może dostać się bezdomny kot lub kotka. Jednak pomieszkiwanie tam może szybko się skończyć, jeśli zwierzak zdecyduje się przyjąć nowych właścicieli. Ale pech - takie miejsca są pełne dziwnych zapachów, głośnych dźwięków, innych zwierząt i nieznajomych, dlatego kociaki będąc tam trochę się boją i próbują się schować jak najdalej.

Jeśli więc potencjalny właściciel próbuje porozumieć się z kotem, aby przekonać się, czy pasuje mu do charakteru, to wita go zdenerwowany, a czasem nawet wścekły kot, co nie pozostawia dobrego wrażenia na temat charakteru zwierzęcia.

Aby przezwyciężyć kocią nieśmiałość i nerwowość, Jackson Galaxy zaczął uczyć swoich podopiecznych małej sztuczki, która pozwoli im zdobyć serce każdego człowieka.

Założyciel Jackson Galaxy Project uczy koty przybijać piątki ludziom

foto: binokl.cc

Według Jacksona zwiększa to szanse, że zwierzę zostanie zabrane ze schroniska

foto: binokl.cc

Dzięki tej prostej czynności zwierzęta uczą się ufać ludziom i wchodzić z nimi w interakcje

foto: binokl.cc

Ponadto koty i kotki uczą się wykonywać polecenia i stają się bardziej posłuszne

foto: binokl.cc

Ta sztuczka sprawia, że ​​nieśmiały kot staje się bardziej towarzyski, a wściekłe koty uczą się uważniej obchodzić się z pazurami

foto: binokl.cc

A jeśli kot jednak zostanie zabrany ze schroniska, będzie mógł zabezpieczyć kontrakt ze swoim właścicielem, przybijając mu piątkę

foto: binokl.cc

Organizatorzy akcji podzielili się również wskazówkami, jak nauczyć kota przybijać piątkę bez szkody dla siebie i kota

foto: binokl.cc

Krok 1: Pokaż kotu otwartą dłoń, unosząc ją tak, aby zwierzę mogło do niej dosięgnąć (dłoń również powinna znajdować się nieco wyżej niż głowa zwierzęcia).

Krok 2: Poczekaj, aż kot dotknie łapą do Twojej dłoni. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość!

Krok 3: Jak tylko zwierzę cię dotknie, pochwal go i daj mu coś smacznego.

Krok 4: Powtórz poprzednie kroki 10 razy.

Krok 5: Jeśli jesteś pewien, że kot na pewno dotknie Cię łapą, powiedz „Przybij piątkę”, pokazując mu dłoń. Nie zapomnij pochwalić swojego zwierzaka!

Krok 6: Weź aparat lub, jeszcze lepiej, poproś kogoś, by zrobił Ci zdjęcie z kotem. Następnie opublikuj swoje zdjęcie na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #CatPawsitive!

Mamy nadzieję, że ta metoda naprawdę pomoże większej liczbie kotów i kotek znaleźć dom!

foto: binokl.cc

Główne zdjęcie: binokl.cc