W związkach, zwłaszcza gdy motyle wciąż trzepoczą w brzuchu, często idziemy na ustępstwa.

Wydaje się: „Och, co za drobiazg - odwołać spotkanie z przyjaciółką, gdy on poprosił o pozostanie z nim w domu. Nie jest to dla mnie trudne! ” A potem te „małe rzeczy” gromadzą się w ogromnej bryle - i nie zdążymy zauważyć, jak zaczynamy poświęcać wszystko „dla dobra tego związku”.

Nie ma znaczenia, jak fajny i obiecujący wydaje się mężczyzna.

Jeśli dla niego będziesz musiała pójść na kompromis ze swoimi zasadami nawet w drobnych sprawach, wtedy poczujesz się nieszczęśliwa.

Jest 5 ważnych rzeczy, których nie powinnaś robić dla mężczyzny.

Błąd nr 1. Porzucać swoje pragnienia i wartości

Na przykład mężczyzna zmusza cię do zrobienia rzeczy, których sama nigdy nie zrobiłabyś w innych okolicznościach: uczestniczenia w trójkącie miłosnym, przekraczania prawa, porzucania krewnych.

Błąd nr 2. Pracować za niego i rozwiązywać jego problemy

Mężczyzna, który nie ma pieniędzy i jest w trudnej sytuacji - nie ma znaczenia, bo kobieta jest gotowa rozwiązać jego problemy z pracą, rodziną i pieniędzmi. My sami nie zauważamy, jak zamieniamy się w troskliwe matki, które litują się nad chorym dzieckiem...

... i odbieramy mężczyźnie jego wewnętrzną siłę i odpowiedzialność.

Błąd numer 3. Zgadzać się na mniej

Przywykłaś do życia na wysokim poziomie: dobre jedzenie, przytulne mieszkanie, podróże przynajmniej raz w roku, pozytywne otoczenie - a mężczyzna oferuje coś, co nie odpowiada Twoim wyobrażeniom o komforcie i dobrym samopoczuciu.

Jeśli między wami istnieje przepaść w standardach życia, związek będzie iskrzyć napięciem i wzajemną irytacją.

Błąd nr 4. Znosić przemoc emocjonalną i fizyczną

„Bije – znaczy bije” - i nie ma tu innych naciąganych interpretacji. Żadna kobieta nie chce żyć w przemocy. Żaden związek, w którym panuje fizyczny lub emocjonalny terror, nie będzie szczęśliwy. Nigdy.

I pamiętaj: jeśli mężczyzna zabrania ci robić tego, co jest dla ciebie ważne i interesujące, to także jest przemoc.

Błąd nr 5. Zmieniać siebie ze szkodą dla zdrowia

Przedłużenie włosów czy zakładanie „tamtej” sukienki nie jest problemem. Chęć i gotowość zadowolenia partnera to niezbędny szczegół w układance szczęśliwego związku.

Ale naleganie na powiększanie piersi, gdy masz przeciwwskazania lub po prostu tego nie chcesz, domaganie się utraty wagi i jednoczesnego narażania zdrowia hormonalnego jest sygnałem, że związek w końcu zostanie przerwany.

Co robić?

Pokochaj siebie, otaczaj się troską i traktuj priorytetowo swoje pragnienia. Pomoże ci to uniknąć pułapki nieszczęśliwego związku - a obok ciebie na pewno pojawi się porządny mężczyzna.

Główne zdjęcie: google.com