Przez bardzo długi czas oglądałem wiele seriali i pamiętam stamtąd jedno bardzo dobre zdanie, które zapamiętałem na całe życie. To było w „Dr House”. Fraza dotyczyła zdrady, a dziś chcę się z wami podzielić, również chcę o tym porozmawiać.

Już raz cię zostawił i znowu cię opuści. Nie możesz polegać na ludziach, którzy cię zawiedli.”

Przede wszystkim chciałbym zaapelować do osób, które dają drugą szansę. Zwłaszcza jeśli te drugie szanse otrzyma osoba, która wcześniej była kochana przez was. Jest to najczęściej widoczne u kobiet. Mężczyzna zdradził, ale ciągnie do niego, a uczucie nie zniknęło. W związku z tym chciałabym dać drugą szansę.

Ale jeśli ktoś raz zdradził, to zdradzi drugi raz. Niestety jesteśmy istotami społecznymi i szybko przywiązujemy się do pewnych osób. A nawet jeśli zobaczymy z ich strony zdradę, życie od razu staje się trudniejsze. W końcu z jednej strony dobrze byłoby wyrzucić ich ze swojego życia. Z drugiej strony ciągle do nich wracamy i dajemy kolejne szanse.

Dzieje się tak nie tylko w związkach. Ale także z przyjaciółmi, a nawet w pracy. Na przykład, kiedy zostałem oszukany w pracy, natychmiast zwolniłem się. Nie daję takim pracodawcom drugiej szansy. Ale ktoś daje. Te ciągłe opóźnienia wypłaty, dziwne mandaty i inne manipulacje z pieniędzmi.

Wiele osób to znosi, ale to też zdrada, lepiej też stąd odejść, bo to będzie trwało bardzo długo.

Niestety, w ten sam sposób nikt nie jest bezpieczny przed tym, że nastąpi zdrada przyjaciół. I z własnego doświadczenia powiem, że w tym przypadku musisz natychmiast odejść. Tak, chce się zostać w firmie, ale jeśli zaczną Ciebie zdradzać, oszukiwać itd., to na pewno nie będzie lepiej.

Cóż, oczywiście mam na myśli te przypadki, kiedy to już ciągle się dzieje. Po pierwszym przypadkowym błędzie warto przyjrzeć się bliżej znajomym. A jeśli to się powtórzy, to nie jest to przypadek, a już warto poważnie pomyśleć o nie tolerowaniu zdrady i że warto odejść.

Główne zdjęcie: google.com