Wcześniej zdanie typu „życzę szczęścia w życiu osobistym” wydawało się takie banalne. Ale potem przyszła dorosłość i stało się jasne, że jeśli tego szczęścia nie ma, to ani osiągnięcia w pracy, ani hobby, ani plany na przyszłość nie przynoszą zbyt dużo radości. Wszystko wymyka się spod kontroli.

Można przeżyć nawet brak pieniędzy i uznania ze strony szefostwa. Ale fakt, że cię nie kochają, nie wybierają, nie zabiegają o ciebie, albo że jesteś zaniedbana przez kogoś - trudno z tym żyć. Poczucie własnej wartości spada jednocześnie ze wszystkich stron.

I oto, co jest zaskakujące: kiedy byłam kochana przez mężczyznę i było to wzajemne, z łatwością podejmowałam się skomplikowanych projektów i zarabiałam trzy razy więcej niż zwykle.

Ale wszystkie moje zasługi, jako osoby lub jako profesjonalistki, znikają, gdy ten, kto jest najbardziej potrzebny, patrzy na mnie obojętnym spojrzeniem lub w ogóle nie patrzy.

Oczywiście pokonałem tę frustrację. A może czas leczy?

Chciałabym samodzielnie sformułować porady dla tych, którzy mają coś podobnego, ale zdecydowałam się, aby rady wypływały z ust autorytatywnych osobowości. Na przykład starożytnego chińskiego filozofa Lao Tzu. Ma wiele mądrych powiedzeń, musimy się wiele od niego nauczyć.

O poczuciu własnej wartości:

Jeśli zmierzysz swój sukces miarą pochwał i potępień innych, twój niepokój będzie nieskończony.

Ogólnie dziewczyny, nie możemy moralnie od nikogo zależeć. Nie możemy pozwolić mężczyźnie do manipulowania swoim nastrojem. Szłam do pustego mieszkania, samotna i nikomu nie potrzebna. Po drodze kupowałam pudełko czekoladek, aby złagodzić swoje smutki.

A potem zdenerwowałam się, że przez mężczyznę przybieram na wadze. Dlatego zaczęłam ściągać komedie każdego wieczoru i śmiać się. Kupowałam książki, które mnie fascynowały. Chodziłam do sklepu i testowałam perfumy. Robiłam wszystko, żeby dać sobie radosne chwile. Życie nie kończy się na jednym mężczyźnie, prawda?

O wdzięczności losowi

Bądź zadowolony z tego, co masz, ciesz się tym, jak się sprawy mają. Kiedy zdasz sobie sprawę, że niczego nie brakuje, cały świat będzie należeć do ciebie.

Lao Tzu

Wydaje nam się, że brakuje nam mężczyzny do pełnego szczęścia. Patrzymy we wszystkie strony i nawet znajdujemy odpowiedniego kandydata. Zbliżamy się do niego, ale on nie jest gotowy na związek. Albo nie jest zachwycony naszym pięknem. Wtedy nasz nastrój spada do zera.

Ale mędrzec radzi zaakceptować tę sytuację jako najlepsze rozwinięcie scenariusza zwanego „życiem”. Los odwraca człowieka od nas - niech tak będzie. Kto wie, może w przyszłości złamie nam serca. Albo ten, do którego jesteśmy przeznaczeni, nie osiągnął jeszcze punktu, w którym nasze linie życia się spotkają.

Miej cierpliwość, nawet aby zebrać gruszki, musisz poczekać, aż dojrzeją.

O miłości

Ten, kto bierze – napełnia swe dłonie. Ten, kto oddaje – napełnia swe serce.

Lao Tzu

Zadaj sobie pytanie - skąd bierze się w tobie tyle niewydanej energii, skąd bierze się tak silna potrzeba kochania i bycia kochanym?

Oczywiście motyle w brzuchu są cudowne. I nic nie może się równać z sytuacją, gdy mężczyzna patrzy na ciebie kochającym spojrzeniem, mówi z podziwem lub nosi cię na rękach.

Ale pragnienie miłości rodzi się, gdy w środku jest pustka, którą należy wypełnić. Dlaczego w Twoim życiu jest tak mało pozytywnych emocji? Dlaczego ludzie ci ich nie dają? Dlaczego nie wytworzysz ciepła, życzliwości, czułości i troski do bliskich?

I jeszcze raz o cierpliwości

Pokusa poddania się będzie szczególnie silna tuż przed zwycięstwem.

Lao Tzu

Nie zniechęcajcie się, drogie dziewczyny. Pamiętajcie: noc jest najciemniejsza przed świtem. Kiedy upadniesz na dno rozpaczy, promień światła oświetli twoje życie.

Być może w tym momencie życie już tworzy wzór Twojego losu, kierując do Ciebie właściwą osobę, która pokaże Ci, czym jest prawdziwa miłość.

„Nie ma kobiet niekochanych. Są kobiety które jeszcze nie spotkali odpowiednią osobę” - napisał poeta. Biegnij do sklepu po piękną sukienkę, długo oczekiwane spotkanie tuż za rogiem!

Główne zdjęcie: google.com