Dla mojej rodziny kupuję domowe mleko od pewnej kobiety. A kiedy po raz kolejny przyszłam do niej po kolejny słoik, poskarżyła się mi, że jedna klientka przyniosła jej słoiki na wymianę. Jak się później okazało, były brudne i ta kobieta nie mogła ich umyć, ponieważ nie mieściła się ręka.

Byłam szczerze zdziwiona, bo myślałam, że wszystkie gospodynie domowe wiedzą jak myć takie słoiki, nawet przy najtrudniejszych zabrudzeniach, w zaledwie kilka sekund. Powiedziałam Tatianie o tej niezastąpionej metodzie. Ona nie przegapiła ani jednej okazji, by za każdym razem mi dziękować.

A dziś chcę się podzielić tą metodą z Wami, bo skoro znam jedną osobę, która o niej nie słyszała wcześniej, to też mogą być inne. Wszystkich pozostałych subskrybentów, którzy stosują tę metodę od dłuższego czasu, proszę o powstrzymanie się od negatywnych komentarzy. Nie można wiedzieć wszystkiego i nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się nowych i przydatnych informacji.

Aby usunąć brud lub tłuszcz ze słoika, nie trzeba wymyślać różnych, a nie szczególnie skutecznych sposobów, na przykład nakłucie widelca na gąbkę do mycia naczyń.

Potrzebujesz wody, ręcznika papierowego i kropli dobrego płynu do mycia naczyń.

Ręcznik papierowy można zastąpić gazetą, ale nie serwetkami lub papierem toaletowym, ponieważ stają się wiotkie w wodzie, a ty szybciej się zmęczysz, żeby wydostać powstałe małe kawałki.

Do słoiku, który należy umyć, wlej ciepłą wodę (1/4 objętości), rozerwij ręcznik papierowy na małe kawałki i włóż do środka. Na koniec dodaj detergent. Następnie słoik należy przykryć pokrywką i energicznie wstrząsać nim przez 30 sekund. Następnie zawartość słoika można wylać lub wlać do innego brudnego szklanego pojemnika i przepłukać pod bieżącą wodą.

foto: jemchyjinka.ru

A jeśli nie używasz chemii w swoim gospodarstwie domowym, wymień płyn do mycia naczyń na suchą musztardę. Ale w tym przypadku podgrzewamy wodę do stanu gorącego i trochę dłużej potrząsamy słoikiem.

foto: jemchyjinka.ru

Ta metoda doskonale nadaje się do czyszczenia plastikowych pojemników na żywność. Zapewne wszyscy wiedzą, że pojemniki są zazwyczaj bardzo trudne do umycia za pierwszym razem.

foto: jemchyjinka.ru

Jak umyć pojemnik:

Wlej wodę, rozerwij papier, dodaj kroplę detergentu, zamknij pokrywkę i energicznie potrząśnij. Pokrywkę należy mocno docisnąć rękami, aby woda nie wylewała się.

foto: jemchyjinka.ru

Potem wylej wodę i tyle - pojemnik jest idealnie czysty. Na koniec opłukujemy pojemnik i suszymy. Ta metoda jest również wygodna w użyciu w pracy, aby nie nosić brudnych naczyń do domu.

Główne zdjęcie: jemchyjinka.ru