Mężczyzna adoptował psa i, jak się wydaje, znalazł kilka nowych kompleksów. Bestia podobna do niedźwiedzia jest wyższa od właściciela i nie jest to najbardziej niesamowita rzecz. Ten „wilkołak” nie przestaje rosnąć.

Adaptując malutkiego, uroczego szczeniaka, nie wszyscy właściciele myślą w pierwszej kolejności, jak duży wyrośnie. Chociaż czasami puszysty zwierzak może zmienić się w prawdziwego wilkołaka.

W 2018 roku 63-letni Nigel Carver został właścicielem szczeniaka rasy Owczarek Kaukaski imieniem Marley. On i jego towarzyszka Linda nie mogli sobie wyobrazić, jak szybko pies zacznie rosnąć. Według nich każdego ranka budzili się z „nowym” psem.

foto: medialeaks.ru

Kiedy był szczeniakiem, w nocy miał silne skoki wzrostu i każdego dnia budziliśmy się z większym psem ”- wspomina Nigel.

Przez dwa lata swojego życia Marley wyprzedził swojego właściciela jeśli chodzi o wzrost. Według mężczyzny, teraz pies jest wyższy od niego, gdy stoi na tylnych łapach.

Marley jest wyższy ode mnie, kiedy stoi na tylnych łapach, a ja mam sześć stóp i dwa cale (188 centymetrów) wzrostu. Jest ogromny i góruje nad moją głową, gdy jego łapy leżą na moich ramionach - mówi właściciel psa.

foto: medialeaks.ru

Ostatnie pomiary wykazały, że wysokość psa od tylnych lap do mordki wynosi 198,12 cm, a jego waga, podobnie jak u mężczyzny o atletycznej budowie, wynosi 88,9 kg. Jednak nie jest to szczytowy punkt wzrostu gigantycznego psa.

Według właściciela, Marley powinien rosnąć do trzech lub czterech lat. Chociaż pies jest już większy niż inne psy jego rasy, średnia waga których wynosi około 50 kilogramów.

Nie dorośnie w pełni, dopóki nie skończy trzech lub czterech lat. Prawdopodobnie zyska jeszcze większą masę mięśniową i będzie ważył ponad 100 kilogramów.

foto: medialeaks.ru

Jeśli chodzi o opiekę nad tak dużym psem, to należy mu poświęcić sporo uwagi. Pies codziennie potrzebuje dziesięciokilometrowych spacerów. Według właściciela zwierzaka w ciągu zaledwie 12 miesięcy on i Marley pokonali dystans od Land's End do John O'Groats trzy razy - około 686 kilometrów.

Potrzebuje dużo ruchu, ponieważ jest dużym i aktywnym psem. Kiedy Marley chodzi, przechodnie zwracają na niego uwagę, bo nie na co dzień spotyka się psa tej wielkości. W Wielkiej Brytanii rzadko spotyka się owczarka kaukaskiego - mówi dumny właściciel.

foto: medialeaks.ru

Aby robić codzienne ćwiczenia, Marley musi dobrze jeść. Jedzenie dla psa, podobnie jak u prawdziwego sportowca, składa się w większości z białka: surowego mięsa mielonego, gotowanego kurczaka, ryby z warzywami, a także psich ciastek. Jedzenie dla psa kosztuje parę ponad 120 funtów miesięcznie.

Sierść psa to osobna sprawa. Jest pokryty gęstym, puszystym włosem i wymaga ciągłego czesania.

W zaledwie jeden dzień wypełniamy pół worka jego sierścią. Łatwiej byłoby podłączyć do niego odkurzacz. Nigel jest jednak przekonany, że taki pies jest wart całego wysiłku.

Inna rodzina, która dostała w prezencie szczeniaka, również może pochwalić się dużym psem, ponieważ okazał się nie tym, za kogo się wydawał. Sądząc po wielkości zwierzaka, ludzie są jego zwierzętami domowymi.

Aby zobaczyć psa o imieniu Cleo, ludzie muszą podnieść głowy. Jak inaczej, bo zwierzę ma pysk psa i ciało - żyrafy.

Główne zdjęcie: medialeaks.ru