Rybak ze Stanów Zjednoczonych zauważył w wodach oceanu dziwne stworzenie, był po prostu przerażony. Na szczęście mężczyźnie udało się uchwycić kamerą bardzo rzadkiego wieloryba. To nagranie zostało opublikowane na YouTube.

Pewnego dnia amerykański rybak Chip Michaelaw wyszedł na prowadzenie połowów, pływając w wodach otwartych. Przez pewien czas łowił ryby, aż nagle usłyszał głośne dźwięki w odległości kilku kilometrów od łodzi, w której się znajdował. Oczywiście ten rozwój wydarzeń sprawił, że poczuł strach, ale mężczyzna starał nie poddawać się panice.

Mężczyzna najpierw pomyślał, że zbliża się do niego stado delfinów lub tuńczyków błękitnopłetwych, ale później Chip zauważył bardzo rzadkiego wieloryba, który należy do gatunku gładkiego, który płynął razem z młodym wielorybem. Te majestatyczne stworzenia bardzo szybko przypłynęli do łodzi rybackiej. I wtedy wszystko stało się jasne: długość tego bardzo rzadkiego wieloryba wynosi około 15 metrów. Możemy sobie wyobrazić, że ten wieloryb miał głowę o wielkości statku. Mężczyzna zdołał uchwycić kamerą to, co się działo wokół niego. Jego niezwykły filmik zyskał sporą popularność w sieci.

Source: youtube.com

Rzadki wieloryb, który należy do gatunku gładkiego jest uważany za jednego z najrzadziej spotykanych olbrzymów morskich. Jest także jednym z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków ryb – pozostało około 400 osobników żyjących w morzu. Głównym powodem ich wyginięcia są kolizje ze statkami, a także to, że często wpadają w sieci na homary. Wieloryby tego gatunku osiągają długość nawet 16 metrów, a mogą ważyć niemal 63 ton.

Główne zdjęcie: google.com