Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego producent popularnej Coca-coli nie zaleca, aby wystawiać butelkę z napojem na działanie słońca? Pewien człowiek nie tylko postanowił coś takiego zrobić, lecz także chciał na własne oczy zobaczyć wyniki swego eksperymentu. Wreszcie chłopak całkowicie zrezygnował z picia tego napoju.

Ten człowiek postanowił zrobić mały eksperyment. Więc zostawił butelkę Coca-coli na słońcu przez jeden miesiąc. Chłopak podzielił się tym, co zobaczył oraz swoimi doświadczeniami na własnym blogu internetowym. W ciągu miesiąca zawartość butelki zwykłej Coca-coli zmieniła się nie do poznania. Charakterystyczny brązowy kolor tego napoju zmienił się na jasnożółty, napój stał się prawie bezbarwny, przezroczysty.

Warto zaznaczyć, że plastikowa butelka nie uległa uszkodzeniu. Nie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne. To samo jeżeli chodzi o naklejkę na butelce – pozostała nienaruszona i zachowała swój pierwotny kolor.

foto: lemurov.net

Po tym, jak chłopak opublikował wyniki eksperymentu, który przeprowadził, niektórzy internauci próbowali go skrytykować, pisząc, że jest nieuczciwy. Nie wszyscy uwierzyli mu. Mówili, że to niemożliwe, że napój mógł tak bardzo zmienić kolor pod wpływem słońca. Jednak druga kategoria czytelników była pod wrażeniem tego, co zobaczyli. Wielu z nich przyznało, że więcej nie będą kupować coca-coli, która do niedawna była ich ulubionym orzeźwiającym napojem na upalne dni.

Ale co by nie mówili ludzie, którzy nadal nie chcą uwierzyć w zaskakujące wyniki tego eksperymentu, to jednak muszą się pogodzić z tym, co udowodnił ten chłopak. Eksperci potwierdzają, że pod wpływem działania promieniowania słonecznego ten popularny napój naprawdę może stracić kolor. Ponadto w wyniku tego napój także traci smak i zostaje pozbawiony gazu. W wyniku tego uzyskujemy zwykłą wodę o żółtawym kolorze.

Główne zdjęcie: lemurov.net