Pewnego razu osioł rolnika wpadł do studni. Krzyczał strasznie, wzywając pomocy. Przybiegł rolnik, rozłożył ręce i pomyślał: „Jak mogę go stamtąd wyciągnąć?”

Gospodarz myślał, myślał i rozumował w ten sposób: „Mój osioł jest stary. Nie przeżyje długo. Muszę kupić młodego osła. A studnia... i studnia jest prawie sucha. Od dawna planowałem ją zakopać i wykopać nową gdzie indziej. Dlaczego więc nie zrobić tego teraz? W tym samym czasie pochowam osła... ”.

Poprosił wszystkich swoich sąsiadów, aby pomogli mu zakopać studnię. Wszyscy razem chwycili łopaty i zaczęli wrzucać ziemię do studni. Osioł natychmiast zrozumiał, co się dzieje i zaczął wydawać straszny pisk. I nagle, ku zaskoczeniu wszystkich, uspokoił się. Po kilku rzutach ziemi rolnik postanowił zobaczyć, co się dzieje w studni.

Był zdumiony tym, co tam zobaczył. Każda grudka ziemi, która spadła na jego plecy, została strząśnięta i zmiażdżona przez osła. Wkrótce, ku zdziwieniu wszystkich, osioł pojawił się na górze - i wyskoczył ze studni!

W życiu spotkasz mnóstwo wszelkiego rodzaju brudu i za każdym razem życie będzie dodawać Ci nowe porcje.

Ilekroć spadnie grudka ziemi, otrząśnij ją i idź do góry, a tylko w ten sposób możesz wydostać się ze studni!

Każdy z pojawiających się problemów jest jak kamień do przejścia przez strumień. Jeśli nie zatrzymasz się i nie poddasz, możesz wydostać się z każdej najgłębszej studni.

Otrząśnij się i idź do góry!

Zapamiętaj pięć prostych zasad:

1. Uwolnij swoje serce od nienawiści - wybacz wszystkim swoim wrogom.

2. Uwolnij swoje serce od zmartwień - większość z nich jest pusta i nie spełnia się.

3. Prowadź proste życie i doceniaj to, co masz.

4. Oddawaj więcej.

5. Spodziewaj się mniej.

Główne zdjęcie: kakao.im