Czy wiesz, że królikom nie należy dawać marchwi? Nawiasem mówiąc, zające też nie mogą jej jeść. Rodzina Bryant z przedmieścia Cambrian Heights w Calgary nie wiedziała o tym, nawet nie podejrzewała, że mogą być jakieś problemy z marchewką. Dlatego umieścili ją jako nos bałwana. A potem Sheila Bryant zobaczyła coś niezwykłego.

Królik wielkości bałwana. I jest głodny!

foto: lemurov.net

Bez cienia wątpliwości puszyste zwierzę zbliżyło się do bałwana i zaczęło celowo pożerać marchewkę. Nie złapał i pobiegł sobie, ale zjadł na miejscu, na oczach rodziny Bryant, która nie zapomniała nakręcić to. Widok jak z anegdoty lub bajki - kiedy jeszcze cos takiego zobaczysz?

Pozostał tylko kikut

foto: lemurov.net

Filmik stał się niezwykle popularny w Kanadzie, a nawet był transmitowany w telewizji. Zabawna historia bożonarodzeniowa, aby cię rozweselić!

Source: youtub.com

Ale jest też uwaga. Marchew nie wchodzi w skład diety dzikich królików, a tym bardziej taka soczysta, w której występuje nadmiar cukru. Można trochę dać królikowi lub innemu zwierzęciu jako nagrodę, ale należy je karmić trawą, sianem i świeżymi ziołami. Dlatego lepiej zastąpić nos bałwana soplem - pięknym i bezpiecznym dla zwierząt.

Główne zdjęcie: lemurov.net