Syntetyki są interesujące, praktyczne i dobre, ale ludzkość nie może zrezygnować z futra i, co najważniejsze, skóry do tworzenia ubrań i akcesoriów. Dokładniej, nie chce, ale od dawna już całkiem zgadza się na alternatywę. Zwłaszcza jeśli będzie egzotyczne, jak materiał „Desserto”, który jest wykonany z kaktusów.

Meksyk wzdrygnął się, kiedy ci dwaj przedstawili swój projekt

foto: lemurov.net

Pomysł jest niezwykle prosty - bierzemy dużo zielonych kaktusów typu „Nopal”

foto: lemurov.net

Przetwarzamy je i otrzymujemy coś niesamowitego - „wegańską skórę”

foto: lemurov.net

Dodaj farbę, a uzyskasz dowolny kolor, zachowując teksturę

foto: lemurov.net

Pomysł nie narodził się od razu, a jego wdrożenie zajęło dwa lata prób i błędów. Na szczęście Adrian Lopez Velarde i Marte Casares doskonale wiedzieli, czego chcą, pracując w dziedzinie dekoracji i produkcji dodatków. Świat potrzebuje materiałów, które zastąpią przestarzałą skórę, powstrzymują niszczenie zwierząt, a jednocześnie zachowują zdolność tworzenia rzeczy pięknych i praktycznych. A Meksyk to miejsce narodzin kaktusów, jest ich nie tylko dużo, ale wystarczy na cały świat!

Fajnie, co nie?

foto: lemurov.net

Partnerzy utrzymują technologię w tajemnicy - na starcie nikt nie potrzebuje konkurentów

foto: lemurov.net

Materiał jest elastyczny, przewiewny i wygodny w pracy

foto: lemurov.net

Najlepsze jest to, że łatwiej jest uprawiać kaktusy niż len czy bawełnę. Można to zrobić nawet tam, gdzie ziemia nie nadaje się do uprawy, przy minimalnym zużyciu wody. Surowiec pozyskiwany z kaktusów jest czysty, bezpieczny, pozbawiony toksyn, a jego produkcja nie tylko uratuje zwierzęta, ale także da pracę mieszkańcom biednych krajów o niegościnnym klimacie. Spora korzyść!

Główne zdjęcie: lemurov.net