W życiu zawsze jest miejsce na wyczyny, nawet jeśli w oczach społeczeństwa wyglądasz na kogoś, kto w żaden sposób nie jest do tego zdolny. 18 grudnia ubiegłego roku w schronisku dla zwierząt W-Underdogs w Atlancie wybuchł pożar. Zanim ktokolwiek mógł wymyślić, co robić, bezdomny Keith Walker rzucił się do płonącego schroniska i zaczął wynosić zwierzęta na zewnątrz.

To jest Keith Walker i jego pies Bravo

foto: lemurov.net

Keith stracił swój dom cztery dekady temu i prawie całe życie mieszka na ulicy. Takie okoliczności - wciąż można zarabiać, a nawet utrzymać psa, ale znalezienie dachu nad głową to już problem. Ale Keith nie musi się przyzwyczajać, zamiast tego wydaje pieniądze na Bravo, w szczególności dogadał się, że pies będzie nocował w schronisku W-Underdogs. Tamtego nieszczęsnego wieczoru mężczyzna właśnie przyszedł, aby zabrać swojego psa na spacer, ale wybuchł pożar.

Keith Walker uratował nie tylko swojego psa, ale wszystkie inne zwierzęta

foto: lemurov.net

Cała kuchnia w schronisku spłonęła

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Pożar to trudna sprawa. Płonęła kuchnia, więc strażacy, którzy przyjechali na wezwanie, gasili ją. Odmówili ratowania zwierząt - nie jest to zgodne z przepisami, zwierzaki nie są ludźmi. Są ważniejsze zadania, a do tego biurokracja, specjalna organizacja zajmuje się zwierzętami, nikt nie potrzebuje mandatów. I póki wszyscy się kłócili, Keith Walker zignorował zasady, pobiegł do środka i zaczął ratować zwierzęta. Bardzo się bał, ale litość dla zwierząt ginących w ogniu była silniejsza.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Na szczęście wszystkie zwierzęta przeżyły. Zostali przeniesieni do nowego budynku, w którym będą bezpieczni. Schronisko zostanie odrestaurowane, ponieważ pełni ważną rolę dla miasta, to projekt społeczny, w ramach którego realizowane są programy wychowania młodzieży, rehabilitacji pacjentów z chorobami psychicznymi i reedukacji osadzonych. Keith Walker i pies Bravo są tu zawsze mile widziani i ludzie już zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby ta para miała własny dach nad głową.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Życzliwi i odważni ludzie będą zawsze!

Główne zdjęcie: lemurov.net