Podróż samochodem jest wygodna. Możesz nie zależeć od nikogo i jechać tam, gdzie potrzebujesz wtedy, kiedy jest to wygodne dla Ciebie. Niespieszny ruch czasami nawet uspokaja nerwy.

Ale codzienne korki mogą doprowadzić do szaleństwa. Tysiące kierowców spędza dużo czasu w korkach w drodze do pracy lub w drodze do domu. W niektórych krajach wydaje się, że trwa to wieczność.

W niektóre zdjęcia trudno uwierzyć. Ale po obejrzeniu tych zdjęć raczej już nie powiesz, że droga do pracy w samochodzie z klimatyzacją doprowadza do szaleństwa!

Pekin, Chiny

foto: leprechaun.land

Chiny to jeden z najbardziej zaludnionych krajów świata. A poranny ruch uliczny w Pekinie dość wyraźnie to ilustruje. Ciekawe, wszyscy szefowie wiedzą, że ich podwładni się spóźnią?

Dhaka, Bangladesz

foto: leprechaun.land

Ruch drogowy w Dhace różni się nieco od ruchu w innych krajach świata. Niewiele osób ma tutaj samochód, więc większość ludzi korzysta z rowerów. To przynajmniej pozwala porozmawiać z najbliższymi sąsiadami na drodze...

Wenecja, Włochy

foto: leprechaun.land

Wenecja to wyjątkowe miejsce na odpoczynek. Nie ma tu tradycyjnych dróg. Ludzie poruszają się po kanałach. Nie oznacza to jednak, że kanały są wolne od zatorów w godzinach porannego szczytu.

Chhattisgarh, Indie

foto: leprechaun.land

Większość jest przyzwyczajona do długich kolejek samochodów w godzinach szczytu. Ale w mieście Chhattisgarh zupełnie inny problem - krowy. Żadna niecierpliwość nie pomoże w tej sytuacji. Można mieć tylko nadzieję, że krowy przesuną się i wtedy może się uda dotrzeć do celu tak szybko, jak to tylko możliwe.

Tokio, Japonia

foto: leprechaun.land

Godziny szczytu w Japonii to absolutny koszmar. Specjalni pracownicy dosłownie wpychają pasażerów do przepełnionych pociągów. Podczas takiej podróży trudno nie naruszać przestrzeni osobistej osoby stojącej obok na jednej nodze.

Siem Reap, Kambodża

foto: leprechaun.land

Większość mieszkańców Kambodży korzysta z motorowerów. Pozytywną stroną tego transportu jest to, że ilość motorowerów na drodze się zwiększa. A jego wadą jest to, że będąc w tłumie łatwo jest znaleźć się na pasie obok.

Londyn, Wielka Brytania

foto: leprechaun.land

Londyn to duże i tętniące życiem miasto, które przypomina nieco amerykański Nowy Jork. W godzinach szczytu w Londynie każdy potrzebuje szybkiego podejmowania decyzji i odpowiedniego tempa, aby dotrzeć tam, gdzie chce.

Moskwa, Rosja

foto: leprechaun.land

Moskwa każdego dnia w godzinach szczytu widzi ogromne zatłoczenie samochodów. Aby tego uniknąć, musisz wcześnie rano wyjść z domu i wyjść z pracy później.

São Paulo, Brazylia

foto: leprechaun.land

Mieszkańcy São Paulo każdego dnia odbywają niesamowitą przejażdżkę. Te niezwykłe bramki na peronie w teorii powinny organizować wsiadanie ludzi do pociągu. Ale jest tak wielu pasażerów, że jeśli się na chwilę zagapisz, natychmiast zostaniesz porwany przez tłum.

Kampala, Uganda

foto: leprechaun.land

W Kampali tylko bardzo bogaci ludzie posiadają własny transport. Dlatego zwykli obywatele dojeżdżają do pracy komunalnymi minibusami. A kiedy wszyscy pasażerowie zaczynają odjeżdżać w tym samym czasie, zaczyna się absolutny chaos.

Palermo, Włochy

foto: leprechaun.land

Ruch w Palermo nie różni się zbytnio od ruchu w Stanach Zjednoczonych. Miejscowi muszą stać w korkach przez długi czas w godzinach szczytu. Wtedy można nawet zobaczyć na drodze osób grających w piłkę!

Bangladesz

foto: leprechaun.land

To chyba najbardziej niebezpieczna i szalona przejażdżka na świecie. Pociąg może pomieścić określoną liczbę pasażerów. Reszta wdrapuje się na dach, aby w końcu dostać się tam, gdzie potrzebują. Każdego dnia ryzykują życiem!

Główne zdjęcie: leprechaun.land