Życie każdego człowieka w naszym świecie jest w dużej mierze określone przez jego krąg społeczny. Bliskie otoczenie wpływa na stan emocjonalny człowieka, postrzeganie świata i życiowy sukces. Czasami sami ludzie nie wiedzą, że niektórzy ich znajomi, krewni czy przyjaciele ciągną ich do dołu, nie pozwalają im się rozwijać, a po rozmowie z takimi ludźmi pozostaje nieprzyjemny posmak.

Dzisiaj opowiem o typach ludzi, z którymi lepiej nigdy nie być przyjaciółmi i nie komunikować się.

Ci, którzy lubią narzekać

Od takich osób często można usłyszeć takie zdania jak „nie chcę już tak żyć”, „nikt mnie nie kocha”, „dlaczego wszyscy tak ze mną” itp. Takich miłośników ponarzekać często można spotkać w każdym otoczeniu, a na pewno takie osoby są w Twoim kręgu towarzyskim.

Kiedy to robią, wylewają negatywne nastawienie na innych ludzi i sami zaczynają odczuwać chwilową ulgę. Tacy ludzie pogarszają jakość życia tych, którzy współczują im i litują się nad nimi. Ci ludzie są po prostu chodzącym „złym nastrojem”, który może być bardzo zaraźliwy, a ty po prostu łapiesz to jak chorobę.

W tej sytuacji dostępne są tylko dwie opcje działań. Albo pomagasz tej osobie się zmienić, albo po prostu przestajesz się z nią komunikować. Na pewno nie ma trzeciej opcji. Jeśli to nie zostanie zatrzymane, taka osoba zabierze twoją siłę i przyniesie ci kłopoty.

Wojujące sceptycy

Tacy ludzie wątpią we wszystko. Dla nich słowo „wiara” nie istnieje. Tolerują tylko swoją opinię. Wiara w coś lub kogoś nie dotyczy ich. Bardzo zaciekle narzucają innym swój sceptycyzm, aby ta osoba stała się taka jak oni. Jeśli tak się nie stanie, zaczynają mieć urazę i ignorować taką osobę.

Postaraj się raz na zawsze pozbyć się towarzystwa takich ludzi, bo inaczej zatrują twoje życie niekończącymi się wątpliwościami i wyśmiewaniem. Będą stale tłumić cię psychicznie i udowadniać, że się mylisz. Tacy sceptycy nie wiedzą, jak marzyć, a tym samym niszczą marzenia innych.

Przebywanie z takimi ludźmi może oczywiście mieć pozytywne aspekty. Na przykład tacy ludzie są bardzo rozsądni i logiczni, rzadziej popełniają błędy, a czasami mogą nawet udzielić przydatnych rad. Jeśli zdecydujesz się wspierać sceptyków metodą miłości i dobroci, możesz zyskać dobrych sojuszników. Pamiętaj jednak, że jeśli bliska Ci osoba wątpi w Twój sukces, to prędzej czy później zabije Twoją wiarę w siebie. Nie pozwól na to.

Plotkarze

Ten typ obejmuje ludzi, którzy ciągle mówią złe rzeczy o innych, znajomych i przyjaciołach. Plotkarze są niezwykle niebezpieczni, ponieważ mogą zmienić twoje życie w koszmar.

Jeśli osoba zaczyna plotkować o kimś z waszych wspólnych znajomych, to można ją uspokoić takim zdaniem jak - „Nie chcę tego słuchać” lub „Nie interesuje mnie to”.

Staraj się nie zostawiać miejsca dla takich osób w swoim życiu.

Osoby z poczuciem własnej wartości

Jest oczywiste, że tacy ludzie naprawdę odpychają innych. Pokazują całym swoim zachowaniem, że ich istnienie jest najlepszym darem dla wszechświata. Są pewni, że wszyscy wiedzą, że są najlepsi we wszystkim i nie wahają się wszystkim o tym przypomnieć.

Ale niektórzy pewnie pomyślą, że skoro ta osoba odnosi takie sukcesy, to może lepiej być blisko niej? Nie, zdecydowanie nie warto przebywać z takimi ludźmi. Zawsze i wszędzie taka osoba będzie nabierać pewności siebie Twoim kosztem.

Narcystyczne osobowości

Tacy ludzie stawiają się na piedestale, z którego patrzą na ciebie z góry. Jeśli komunikujesz się z taką osobą, bądź przygotowany na ciągłe słuchanie kpin. Tacy ludzie są gotowi zniszczyć wszystko i wszystkich wokół siebie, gdy czują, że są odrzuceni lub skrzywdzeni.

W centrum ich istnienia znajduje się tylko ich własne „Ja”. Nie oczekuj od nich pomocy w trudnym momencie. Ci ludzie zawsze będą rozwiązywać tylko swoje osobiste problemy.

Osoby frywolne

To nie są ludzie godni zaufania. Na początku związku z taką osobą nie przywiązujesz do tego dużej wagi. Kiedy po raz pierwszy zawiódł cię w drobiazgach, myślisz - dobrze, stało się, a potem znowu zawodzi i znowu nie traktujesz tego poważnie. Ale w rezultacie możesz być pewien, że te małe rzeczy będą się zbierać w jedną „kule śnieżną” i z czasem zamienią się w ogromny problem.

Może to również obejmować wiecznych dłużników, którzy pożyczają od Ciebie pieniądze i nigdy ich nie oddają. Nie można tego usprawiedliwić niechlujstwem lub zapomnieniem. Po prostu należy wyrzucić takie osoby ze swojego życia.

Ludzie, którzy nieustannie Cię krytykują

Oczywiście przyjaciele istnieją, aby powiedzieć ci prawdę, ale kiedy tacy miłośnicy prawdy zaczną regularnie cię krytykować, nie doprowadzi to do niczego dobrego, z wyjątkiem niskiego poczucia własnej wartości.

Taka osoba udowodni Ci, że źle się zachowałeś w takiej czy innej sytuacji, że źle się ubrałeś, pojechałeś na wakacje do złego miejsca, że źle wyglądasz. Taki przyjaciel chce po prostu nabrać pewności siebie Twoim kosztem, w wyniku czego będziesz miał kompleksy.

Ale tutaj ważne jest, aby zrozumieć różnicę. Krytykować to nie to samo, co udzielanie dobrych rad, które mogą naprawdę pomóc.

Kłamcy

Według statystyk każda osoba kłamie co najmniej pięć razy dziennie. Najczęściej jest to nieszkodliwe kłamstwo, na przykład mówienie przez telefon, że już wyszedłeś z domu, gdy masz to dopiero zrobić za kilka minut. Ale jeśli osoba, którą uważasz za przyjaciela, zaczyna regularnie cię oszukiwać, można ją nazwać kłamcą.

Takie kłamstwa mogą być niebezpieczne. Takie „okazy” z łatwością zawiodą i nie można na nich polegać, a bez zaufania nie może być normalnej przyjaźni. Otaczaj się tylko tymi, którym możesz zaufać. Wsparciem mogą być tylko osoby godne zaufania.

Hipokryta

Osoba, która mówi ci prosto w twarz jedno, ale coś zupełnie innego za twoimi plecami, nie może być Twoim przyjacielem. Robią to tylko tchórze i hipokryci, którzy nie mają odwagi być uczciwi.

Często takie zachowanie jest spowodowane złym zamiarem - skłócić, zdenerwować lub zranić. To po prostu nieprzyjemne osobowości, niebezpieczne stworzenia, które mogą zrujnować twoją reputację, utrudnić karierę, a nawet złamać życie.

Trzymaj się z dala od takich ludzi, nie miej z nimi nic wspólnego.

Ludzie, którzy ciągną cię z powrotem do starego stylu życia

Komunikując się z tą lub inną osobą przez długi czas, mimowolnie zaczynamy ją naśladować, powtarzać gesty, mówić w taki sam sposób, a nawet styl ubioru będzie podobny. Rodzice zawsze bardzo się martwią, żeby ich dziecko nie trafiło do złego towarzystwa.

Dorośli mają to samo, nasze życie ciągle się zmienia, rozwijamy się. Czasami przychodzi czas, aby rozstać się ze starymi przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi, którzy próbują spowolnić Twój rozwój, ciągnąć Cię w dół i uniemożliwić zwalczanie złych nawyków.

Jeśli twój przyjaciel nie chce rozwijać się z tobą, nie podziela już twoich zainteresowań, prawdopodobnie najlepiej się tutaj rozstać. Teraz każdy ma swoją własną ścieżkę. Życie to ruch i nie warto się zatrzymywać.

Cóż, to chyba wszystko. Dbaj o swoje otoczenie, ponieważ wpływa ono na Twoje życie.

Główne zdjęcie: google.com