Jak jeden znak zodiaku może być bardziej dojrzały niż inne znaki? Czy to jest możliwe? Pewnie! Dojrzałość nie zawsze oznacza wiek. Raczej ta koncepcja implikuje odpowiedzialność i zdolność do jej przyjęcia. Astrologia mówi, że niektórzy z nas są z natury bardziej dojrzali, ponieważ możemy w sposób spokojny i zrównoważony oceniać sytuacje i zdarzenia, a nie wpadać w histerię, płakać i załamywać ręce z jakiegokolwiek, nawet najmniej istotnego powodu. Zobacz, czy Twój znak zodiaku pasuje do Twojego poziomu dojrzałości?

Koziorożec

Koziorożec reprezentuje dojrzałość. Osoby spod tego znaku wiedzą, co muszą zrobić, aby odnieść sukces, więc nie poddają się i spokojnie idą do przodu. Podczas gdy inne przedstawiciele znaków zodiaku mają tendencję do ulegania swoim pragnieniom lub brakuje im wytrwałości, Koziorożce są skłonne poświęcić się. Widzą cel i nie widzą przeszkód.

Rak

Chociaż osoby spod znaku Rak uważane są za kapryśne, bez wątpienia to jeden z najbardziej dojrzałych znaków zodiaku. Osoby spod tego znaku boją się niepewności, dlatego obliczają wszystkie swoje kroki i konsekwencje oraz działają tak inteligentnie, jak to tylko możliwe. Rak jest taktowny i zawsze dąży do celu (mimo tego że jest bardzo emocjonalny), dlatego nie można go nazwać słabeuszem.

Panna

Ten cierpliwy i inteligentny znak zodiaku zawsze dokonuje właściwego wyboru. Chociaż Panna jest bardzo krytyczna wobec siebie, życia i ludzi, nadal wie, jak przedkładać potrzeby innych ponad własne. Panna jest niezawodna i zawsze dotrzymuje obietnic. Zna swoje wady i nieustannie nad nimi pracuje, dążąc do perfekcji.

Byk

Osoby spod tego znaku są zawsze rozsądne. Chociaż ten znak może być dość bezkompromisowy w niektórych kwestiach, nadal kieruje się zdrowym rozsądkiem. Jego upór wynika z tego, że Byk zawsze ma bardzo jasne wyobrażenie o tym, kim jest i czego chce. Broni tego, w co wierzy, nie narzucając nikomu swojej opinii.

Waga

Chociaż ten znak jest uważany za powierzchowny, Waga jest w rzeczywistości bardzo mądra. Jej wrodzone pragnienie sprawiedliwości i harmonii sprawia, że ​​Waga jest bardzo dojrzała pod każdym względem. Nie boi się stanąć po stronie niepopularnej opinii, jeśli wydaje jej się ona sprawiedliwa, i zawsze jest gotowa na kompromis, jeśli przyniesie to spokój i ciszę.

Wodnik

Chociaż Wodnik nie lubi wyrażać swoich uczuć, nie jest to jako niedojrzałość emocjonalna. Wodnik to bardzo inteligentny znak zodiaku. Wodniki idą „pod prąd” tylko wtedy, gdy ich własne przekonania są sprzeczne z konwencjonalną mądrością. Wodnik nie umie stać z boku i milczeć, zwłaszcza gdy problemy dotyczą ogólnego samopoczucia ludzi.

Ryby

Ten znak wodny jest pośrodku pod względem dojrzałości. Z jednej strony Ryby to znak współczujący i wrażliwy emocjonalnie, który wskazuje na dojrzałą osobowość. Z drugiej strony niepewne Ryby biorą sobie do serca wszelką krytykę, nie wiedzą, jak być obiektywnymi i konstruktywnymi i cierpią jak dzieci.

Skorpion

Wiadomo, że Skorpiony są głównymi manipulatorami! Prawda jest taka, że ​​większość tego, co robią, robią dla własnego dobra, a ten znak rzadko poświęca swoje własne dobro dla dobra innych. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować wyraźnego przykładu niedojrzałości, spójrz na Skorpiona w momencie, gdy ktoś go skrzywdził lub obraził.

Lew

Chociaż Lew najwyraźniej ma zadatki na dojrzałą osobę, ponieważ jest hojny i lojalny, znajduje się na końcu tej listy z powodu samolubstwa i arogancji. Największą wadą Lwa jest to, że jest arogancki i zarozumiały. Jeden zestaw zasad dla Króla Lwa i inny dla jego poddanych!

Strzelec

Strzelec to duży dzieciak. Ten znak zodiaku cierpi na fobię zobowiązań i odpowiedzialności, dlatego robi wszystko, co w jego mocy, aby tego uniknąć. Właśnie z tego powodu obietnice nic nie znaczą dla Strzelca. Po prostu żyje własnym życiem i nie dba o resztę.

Baran

Nie ma wątpliwości, że osoby spod znaku Barana to wspaniały ludzie, zwłaszcza ze względu na swoją pewną siebie i beztroską naturę, ale w ogóle nie mają dojrzałości. Baran nie ma taktu, ani powściągliwości, ani spokoju. Niecierpliwość i agresywność to dwie główne cechy tego znaku, ale niestety są one niezgodne z dojrzałością.

Bliźnięta

Bliźnięta to najbardziej niedojrzali ludzie, którzy chcieliby nigdy nie dorosnąć. Bliźnięta nie są szczególnie zaangażowane w zobowiązania i starają się ograniczyć je do minimum. Aktywnie unikają odpowiedzialności, wolą żyć lekko i wesoło, trzepocząc beztrosko przez życie jak motyl.

Główne zdjęcie: colady.ru