Jeśli nigdy nie słyszałaś o tym, jak przydatna jest skórka mandarynki w gospodarstwie domowym, zdecydowanie zalecamy przeczytanie naszego artykułu. W nim powiemy Ci, dlaczego lepiej nie wyrzucać skórki. Mamy nadzieję, że uda nam się Cię przekonać.

Przydatne właściwości skórki mandarynki:

Wybielanie zębów

Pocieranie zębów wewnętrzną stroną skórki może usunąć stary osad i żółte plamy. Zaleca się jednak regularne powtarzanie tej procedury, aby uzyskać lepszy wynik.

foto: vazhnoznat.com

Maska do włosów

Aby zrobić odżywczą maskę do włosów, musisz użyć całej mandarynki. W przypadku długich lub gęstych włosów lepiej użyć 2 mandarynki. Zmiel mandarynki w blenderze i nakładaj powstałą masę na całej długości. Po 15 minutach spłucz bieżącą wodą. Aby utrwalić wynik, użyj dodatkowo balsamu nawilżającego.

Eliminacja nieprzyjemnego zapachu

Możesz również użyć skórki mandarynki, aby zneutralizować zapachy. Aby to zrobić, musisz pokroić skórkę w cienkie paski, wysuszyć i umieścić w małych woreczkach z gazy. Wystarczy zostawić w różnych miejscach w domu. Możesz też zostawić w butach na noc.

foto: vazhnoznat.com

Przechowywanie cukru

Jeśli znasz problem taki jak zbrylony cukier, to do cukiernicy włóż skórki mandarynki. To prosty, ale naprawdę dobry sposób.

foto: vazhnoznat.com

Neutralizacja zapachów w lodówce

Skórki mandarynki posyp solą i wstaw do lodówki. Po kilku godzinach sól wchłonie nieprzyjemny zapach, a skórka doda świeżego zapachu.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie przydatny. Oczywiście w sklepie zawsze możesz kupić dowolny środek. Jeśli jednak istnieją skuteczne i sprawdzone domowe środki, dlaczego nie spróbować?

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com