12-letnia studentka Timeea Petrescu z Craiova, która obecnie mieszka z rodzicami w Londynie, została niedawno przyjęta do Mensy, międzynarodowego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji, z wynikiem 162 w teście IQ, według Stiri Actuale.

Małżeństwo Petrescu opuściło Rumunię, gdy Timeea miała 4 lata. Para wybrała Wielką Brytanię. „W wieku dwóch lat, kiedy córka uczyła się ze swoim dziadkiem, poprosiła go, aby wymyślał jej coraz trudniejsze ćwiczenia. Myślę, że odziedziczyła jego zdolności, ponieważ on jest bardzo dobrym matematykiem. Zdecydowaliśmy się wyjechać z kraju nie myśląc o pieniądzach, tylko dla przyszłości naszej córki ”- powiedziała Florentina Petrescu, matka Timeea.

foto: binokl.cc

Timeea przeszła test w szkole w Mathhmatics & Sciences College Heathland, gdzie uczyła się w VII klasie, a w marcu jej rodzice otrzymali wynik testu: 162 punkty IQ. 140 punktów IQ jest już uważanych za genialne. W pierwszym etapie uczestniczyło 40 dzieci z klasy VII i 50 uczniów z klasy XII.

„Siedmioro dzieci, które zdało najtrudniejszy test, zostało przyjętych do organizacji Mensa ”- powiedziała Florentina Petrescu.

Timaea była w stanie szybko zgromadzić dużą ilość wiedzy od najmłodszych lat. Poszła do szkoły w wieku czterech lat, znając tylko kilka słów po angielsku, których nauczyła się od matki.

foto: binokl.cc

„Tu jest inny system edukacji. Do trzech lat przedszkole i szkoła w wieku 4 lat. Timeea znała tylko kilka słów po angielsku, ale po pół roku zaczęła rozmawiać biegle w tym języku, posiada doskonałe kwalifikacje we wszystkich dyscyplinach, a jej mocną stroną jest matematyka.

Nie zmuszamy jej do odrabiania lekcji. Jest w szkole od 9.00 do 15.00. Mogę powiedzieć, że nie musi długo przygotowywać się na następny dzień. W ciągu pół godziny wszystko jest gotowe. Jej cechy zostały odkryte przez jej nauczycieli, którzy zalecili przetestowanie IQ w Mensa.

Córka bardzo lubi czytać. Czyta w nocy. Pasjonuje się wszelkiego rodzaju informacjami o Korei Południowej i Japonii. Aby dowiedzieć się jak najwięcej, zaczęła uczyć się tylko języka japońskiego i koreańskiego, a już potrafi czytać i pisać w tych językach ”- powiedziała Florentina Petrescu.

foto: binokl.cc

Timeea mieszka w Londynie z rodzicami, którzy promują tradycyjne rumuńskie jedzenie, dzięki czemu możliwa jest nauka. Otworzyli rumuńską restaurację w centrum Londynu. Dziesięć procent obcokrajowców przyjeżdża, aby spróbować rumuńskich produktów. Podaje się tam sarmale, zupę żołądkową lub inne tradycyjne potrawy, a także sprzedawane są produkty rumuńskie.

Rodzice dziewczynki mówią, że w przyszłości Timeea chce studiować w Oksfordzie, aby zostać psychologiem lub prawnikiem, a jej droga do tego najlepszego uniwersytetu jest już prawdopodobnie zagwarantowana.

A ty sprawdzałaś swój IQ?

Główne zdjęcie: binokl.cc