Perły to jedne z najbardziej pożądanych i najpiękniejszych kamieni dla każdej kobiety. Jej właściwości są bardzo zróżnicowane. W przypadku niektórych znaków zodiaku perła może być wspaniałym talizmanem.

Według ekspertów perła to nie tylko kobiecy kamień. Może być również noszony przez mężczyzn, ale wcale nie jako ozdoba. Może po prostu znajdować się w kieszeni właściciela lub leżeć w miejscu pracy. Nie zmniejszy to jego siły. Warto zauważyć, że jest to bardziej kamienny amulet niż talizman szczęścia.

Perły - energetyczne właściwości

Kamień chroni człowieka, otaczając go pozytywną aurą. Perła sprawia, że ​​właściciel jest bardziej stabilny emocjonalnie, chroni przed nieszczęściami i złymi ludźmi. Kobiety, podobnie jak mężczyźni, powinny nosić lub zabierać ze sobą perły na pierwszą randkę, aby osoba pokazała swoją prawdziwą twarz, ujawniła swoje pozytywne i negatywne cechy.

Perły występują w kolorze czarnym, białym, różowym, zielonkawym, niebieskim i jasnoniebieskim. Wszystkie odcienie działają mniej więcej w ten sam sposób, ale istnieje różnica między czarnymi a jasnymi kolorami. Czarne perły są jeszcze potężniejsze pod względem funkcji ochronnych - mogą dodatkowo uspokoić właściciela, pomóc rzucić złe nawyki. Biały lub jasny kamień jest bardziej ukierunkowany na wzmocnienie intuicji. Ponadto jasne perły pomagają w nauce, koncentracji i pamięci.

Żywiołem kamienia jest Woda, ponieważ go „rodzi”. Z tego powodu perły nie można nosić z kamieniami żywiołu ognia, np.: rubinem, granatem, tygrysim okiem, karneolem, bursztynem.

Perły noszone są nie tylko w dni niebezpieczne i niesprzyjające, ale także na co dzień. Kamienia nie trzeba zdejmować na noc. Perły mogą mieć kilku właścicieli: nie są przywiązane do ludzkiej energii. Kamień jest absolutnie neutralny w stosunku do złota, pomimo niekompatybilności energetycznej z tym metalem. Ze złotem działa samodzielnie, neutralizując pozytywne i negatywne właściwości metalu, dzięki czemu można go nosić jako wkładkę. Perły dobrze komponują się ze srebrem i platyną. Srebro wzmacnia właściwości ochronne, a platyna dodaje pewności siebie.

Do których znaków zodiaku pasują perły

W przypadku Ryb, Bliźniąt, Lwa, Wagi perły pomagają pozbyć się złych nawyków. Te znaki powinni nosić ten kamień tak często, jak to możliwe, aby zwalczyć lenistwo, zwlekanie, strach i negatywne myśli.

W przypadku Wodnika, Byka, Raka i Strzelca perły pomogą im lepiej zrozumieć ludzi, dostrzec coś ukrytego w innych. Ten kamień pozwoli zobaczyć prawdę w słowach i czynach.

Negatywne myśli i wątpliwości często nawiedzają Panny, Koziorożce, Skorpiony. Przedstawiciele spod tych znaków częściej niż inni rezygnują z tego co zaczęli z powodu obaw, niepewności, wątpliwości. Perły pomagają im walczyć z tymi problemami. Ten kamień jest niezwykle przydatny, ponieważ aktywuje intuicję i pomaga oczyścić świadomość, chronić ją przed lękami i negatywnością.

Nie ma ani jednego znaku, do którego perły byłyby przeciwwskazane. To wszechstronne lekarstwo i talizman dla każdego, kto często podejmuje ważne decyzje. Nie pozwala działać pochopnie, ale nie kosztem zmniejszenia zdecydowania, a przyspieszenia myślenia.

Główne zdjęcie: leafclover.club