Wszyscy ludzie w ten czy inny sposób dążą do dobrego i bogatego życia. Niektórym udało się już osiągnąć pewne wyżyny, nawet zdobyć wystarczające fundusze, aby nabyć rzeczy o niewiarygodnym poziomie luksusu, na przykład rezydencje i jachty.

Wśród bogatych jachty to nie tylko inwestycja, ale także pewien „sport”. Z roku na rok „ćwiczą” w pozyskiwaniu coraz to ciekawszych i droższych jednostek.

Kokomo Ailand

foto: lime.energy

Wygląda na platformę wiertniczą

Na pierwszy rzut oka trudno będzie uwierzyć, że to statek. Kokomo Ailand bardziej przypomina platformę wiertniczą. I tak jest naprawdę, ale w przeciwieństwie do wieży ta konstrukcja może się poruszać. Ma wszystko, czego potrzeba do bogatego wypoczynku, w tym lądowiska dla helikopterów i penthouse właściciela, który wznosi się 80 metrów nad oceanem.

Dragonship 80

foto: lime.energy

Zaawansowany technicznie statek

Z technicznego punktu widzenia ten statek to trimaran. Pomimo obecności bocznych płetw jest dobrze opływowy. Jacht ma trzy żagle, a także ogromną liczbę paneli słonecznych, które są na bieżąco uzupełniane przez akumulatory statku. Jacht wygląda nietuzinkowo.

The Streets of Monaco

foto: lime.energy

Prawdziwa ulica miasta

Nie jacht, a cała pływająca ulica! Projekt statku jest kopią kilku znanych hoteli w Monako. Jest też fragment toru Formuły 1 i ogromne lądowisko dla helikopterów, na którym mogą lądować nawet najcięższe samoloty. W dolnej części statku znajduje się dok dla mniejszych statków i łodzi podwodnych.

Hareide 108

foto: lime.energy

Mnóstwo otwartej przestrzeni

Bardzo nietypowy jacht, projektant którego chciał zobaczyć na statku jak najwięcej otwartej przestrzeni. Jednocześnie statek ma wszystko, czego może sobie życzyć dusza wymagającej osoby. Nie jest do końca jasne, jak będzie na Hareide 108 podczas sztormu, ale może nie warto tego sprawdzać przy tak drogim jachcie.

Tropical Island Paradise

foto: lime.energy

Prawdziwy raj na wodzie

Kolejny super-jacht wielkości małej wyspy, który w rzeczywistości jest do tego przeznaczony. Na rufie statku znajduje się sztuczny wulkan. Z zewnątrz jacht wygląda trochę dziwnie (bogaci mają swoje dziwactwa!). Z drugiej strony na pokładzie statku jest tak wiele interesujących i luksusowych rzeczy, że zaczynasz rozumieć, gdzie na tym świecie jest raj na wodzie.

Komorebi

foto: lime.energy

Może cumować małe łodzie

Niezwykły jacht, którego konstrukcja zapożyczyła wiele elementów z lodołamacza. Oczywiście Komorebi nie może przełamać lodu na północnych szerokościach geograficznych, ale statek ma skrzydło, do którego mogą dokować mniejsze statki, a także małe prywatne łodzie podwodne.

Motor Yacht A

foto: lime.energy

Wygląda jak łódź podwodna

Z zewnątrz ten statek wygląda albo jak pancernik Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, albo nawet jak wojskowy okręt podwodny. Niewiele wiadomo na temat tego, co znajduje się wewnątrz statku. Wiadomo jednak, że statek ten należy do oligarchów, braci Melnichenko, ponadto jest ich ulubionym jachtem.

Główne zdjęcie: lime.energy