Co jest miarą wzruszającej troski człowieka o zwierzę? Tak, jesteśmy odpowiedzialni za tych, których oswoiliśmy i tak dalej, ale jak to jest realizowane w praktyce? Oto historia psa Spike'a, który stał się za stary, ale nie stał się ciężarem dla właścicieli.

Kiedyś Spike był młodym i wesołym springer spanielem

foto: lemurov.net

Ale to było dawno temu, a teraz ma 14 lat - według psich standardów jest staruszkiem

foto: lemurov.net

Obecnie Spike uwielbia spać i odpoczywać, ale tu pojawił się problem

foto: lemurov.net

Jak każdy zwykły pies, Spike woli spać w łóżku włąścicieli. Chociaż na krawędzi, u stóp, ale obok swoich bliskich! Niestety, ostatnio doznał drugiego udaru, który wraz z innymi starczymi oznakami nie pozwala mu już aktywnie się poruszać. A sypialnia właścicieli znajduje się na drugim piętrze domu, gdzie trzeba wejść po schodach. Jest to ryzyko dla starego psa - żeby nie próbował się tam wspinać, właściciele postawili barierkę-furtkę, a dodatkowo wyposażyli miejsce do spania na parterze. Stara i niezbyt wygodna sofa.

Spike nie zaśnie sam – musisz spać z nim

foto: lemurov.net

Wszyscy członkowie rodziny mają „wachtę do spania” - śpią na zmianę ze Spikiem na parterze

foto: lemurov.net

Przynoszą mu nawet jedzenie i wodę, żeby już nie biegał za dużo

foto: lemurov.net

Ktoś powie, że całkowicie rozpieścili psa, inne zwierzęta przez całe życie żyją w budce na zewnątrz i nic. Z drugiej strony ta rodzina zabrała Spike'a ze schroniska jako dorosłego psa, który w swoim poprzednim życiu wiele cierpiał. Szczerze go kochają i chcą zapewnić maksymalny komfort, a jeśli do tego trzeba spać na twardej sofie kilka dni w tygodniu - nie ma problemu!

Oto jest życie psa!

foto: lemurov.net

Cytat gospodarza:

„Mam nadzieję, że nadrobiliśmy jego niezbyt dobry start w życiu, dając mu całkowitą miłość.”

Główne zdjęcie: lemurov.net