Ogród, warzywnik, ogródek frontowy to nie tylko piękna szklarnia ciesząca oko, ale także okazja do obcowania z naturą będąc w mieście. Biorąc pod uwagę dzisiejsze tempo i poziom urbanizacji, posiadanie roślin pod ręką to już luksus. Nie każdy może założyć ogródek, nie każdy ma środki i warunki do uprawiania ogrodu. Naukowcy intensywnie zastanawiali się nad tym dylematem i opracowali rozwiązanie. Teraz każdy może mieć własny ogród. I nie ma znaczenia, ile metrów kwadratowych masz do dyspozycji...

Sam pomysł przyszedł do autorów projektu, gdy opracowywali układ budynków mieszkalnych. Wszyscy doskonale rozumieli, ile radości i życia niosą żywe rośliny. Problem w tym, że nie ma dla nich miejsca. Nowy kwartał był tak ergonomiczny, że nie było balkonów ani parapetów.

foto: leafclover.club

I wtedy narodził się motyw Pocket Panel - „panele z kieszonką”. W czystej postaci wyglądają jak „toalety” zawieszone na ścianie. Ale te panele dosłownie ożywają, gdy tylko wykiełkują w nich kwiaty.

foto: leafclover.club

Wykonane są ze wzmocnionego włóknem szklanym i są mocowane bezpośrednio do ściany domu. Konstrukcja tych prowizorycznych donic ma otwory umożliwiające swobodny drenaż.

foto: leafclover.club

Trawa, kwiaty, krzewy - rosną w nich wszelkiego rodzaju rośliny.

foto: leafclover.club

W takich „doniczkach” możesz sadzić jadalne rośliny: zioła, niektóre warzywa, jagody. Oczywiście, jeśli masz pewność, że nikt przed tobą nie zbierze plonów.

foto: leafclover.club

Ponadto panele te doskonale zdobią elewacje.

foto: leafclover.club

Teraz projekt aktywnie się rozwija. Wydaje mi się, że ten pomysł nie tylko ma prawo do życia, ale może przydać się bardzo wielu mieszkańcom wielkich miast!

Główne zdjęcie: leafclover.club