Przydatny artykuł!

Manipulacja stała się częścią związku. Manipulujemy za pomocą słów, czynów, zapachów, smaków, form, a zwłaszcza za pomocą koloru, ponieważ działa on poprzez najpotężniejszy organ percepcji informacji. Marketerzy, psycholodzy, a nawet naukowcy od dawna badają i analizują wpływ koloru na ludzi.

Twórcy reklamy i stron internetowych manipulują kolorami umysłów konsumentów. Na przykład: przyciski płatności są częściej zielone, ponieważ ten kolor budzi zaufanie, a czerwony nie jest już używany, ponieważ wywołuje uczucie niepokoju. Używamy tych samych technik w życiu codziennym i biznesowym, nie zdając sobie z tego sprawy. Wpływamy na siebie i ludzi wokół nas, wybierając ten lub inny kolor, przekazując w ten sposób nasze potrzeby tym, którzy są wokół nas. Znając potrzeby łatwo jest dobrać temat i słowa, które będą miały wpływ na wynik negocjacji. Przestrzegaj priorytetów kolorystycznych rozmówcy.

Rozmówca na czerwono - brak uwagi

Przygotuj się dużo słuchać. Rób komplementy. Będzie zainteresowany Twoim projektem, jeśli będzie miał szansę się wykazać.

Rozmówca na niebiesko - w poszukiwaniu rozwiązań

Ulubiony kolor profesjonalistów. Miękka fala błękitu uspokaja umysł i pomaga się skoncentrować. Dlatego śmiało omawiaj liczby i diagramy, wyrażaj się krótko i konkretnie oraz podawaj fakty.

Rozmówca w kolorze żółtym uwielbia komunikację

Podczas spotkania z miłośnikiem słonecznego koloru możesz liczyć na przyjazną komunikację. Porozmawiaj o kreatywnych pomysłach. Ale jeśli taka osoba połączy żółty z czarnym - uważaj, jej nastrój jest niezwykle zmienny.

Rozmówca w zieleni szuka harmonii

Jeśli ktoś lubi ubierać się na zielono, mówi to o pragnieniu spokoju. Taką osobę raczej nie zwabisz na imprezy rozrywkowe, ale spodoba jej się pomysł spędzenia spokojnego wieczoru w przytulnej atmosferze. W negocjacjach z taką osobą powstrzymuj gwałtowne emocje, mów spokojnie i powoli.

Rozmówca na fioletowo - w poszukiwaniu sensu życia

Miłośnicy fioletowego koloru są uduchowieni, spełnieni i samowystarczalni. Uwielbiają zagłębiać się we własny świat wewnętrzny. Z takimi ludźmi warto rozmawiać na tematy związane z rozwojem duchowym i poszukiwaniem sensu życia. Z przyjemnością spędzą również czas na rozmowach o ekologii, odżywianiu i środowisku.

Rozmówca na pomarańczowo – dążenie do radości i przyjemności

Śmiało poruszaj tematy komfortu fizycznego - jedzenia, ciepła, mieszkania itp. Ale jeśli rozmówca łączy kolor pomarańczowy z czernią, martwią go tematy trudności i kłopotów.

Rozmówca na różowo - pragnienie delikatności i prokreacji

Tacy ludzie są romantyczni i bujają w obłokach. Dziewczyna w „różowo-różowym” ubraniu nie potrzebuje faktów i liczb, tylko ekscytujące historie.

Rozmówca w czerni - pragnienie dominacji

W rozmowie ważne jest, aby stworzyć iluzję uległości. Nie zapomnij powiedzieć tej osobie że bez niej jest Ci ciężko. Taka osoba nie lubi opowieści o ciekawych wydarzeniach innych ludzi, podróżach „Nie obciążaj mnie radością”. Taka osoba nie jest gotowa na przyjęcie nowych i twórczych rzeczy.

Rozmówca w kolorze brązowym - priorytetem jest stabilność

Taka osoba interesuje się ludźmi stanowczymi, rzetelnymi i oddanymi. Proponując projekt, mów o braku zagrożeń i o długotrwałych i stabilnych relacjach.

Rozmówca w bieli - chęć bycia wyjątkowym

Są gotowi do omawiania tematów zmian, gotowi do nauki, ale lepiej nie dotykać ich rękami. Nie bez powodu ubierają się tylko na biało i w tym okresie swojego życia nie mają nastroju na „przytulanie się” z nieznanymi osobami.

Rozmówca na szaro - samotność

Jeśli w szafie dominuje „50 odcieni” szarości, to w tym czasie taka osoba ma lekką depresję, „tryb uśpienia”, brakuje jej energii. Intensywne użycie szarości wskazuje na nieufność i strach przed ujawnieniem. Nie zadawaj osobistych pytań.

Ubrania to nasze opakowanie - wybierz kolor swojego opakowania tak, jakbyś był marketerem najważniejszego na świecie produktu! A ten produkt to TY.

Główne zdjęcie: leafclover.club