Zawsze uwielbiałam te orzechy, teraz jeszcze bardziej!

Te orzechy są prawdziwym źródłem zdrowia. W 100 gramach pistacji jest 540 kalorii, ale to nie ma znaczenia, bo to zdrowy i dobry wybór, a nawet więcej. Poprawiają pracę układu sercowo-naczyniowego i metabolizm, obniżają poziom cholesterolu i spowalniają procesy starzenia.

Podamy Ci kilka powodów, dla których warto codziennie jeść pistacje:

1. Witamina E chroni przed różnymi typami raka; pistacje są również bogate w gamma-tokoferol (rodzaj witaminy E), który może zmniejszyć ryzyko raka płuc o 30%. 68 gramów pistacji dziennie to doskonała profilaktyka raka.

2. Przy spożyciu pistacji prawdopodobieństwo cukrzycy typu 2 zmniejsza się 10-krotnie.

3. Pistacje zawierają luteinę o silnym działaniu przeciwutleniającym, która zapobiega gromadzeniu się tłuszczu i stanom zapalnym. Spożywając pistacje przez kilka dni, obniżysz poziom cholesterolu o 20%.

Spożywane codziennie mogą zwiększyć potencję seksualną u mężczyzn nawet o 51% dzięki zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stymulują hormony płciowe i zwiększają przepływ krwi do narządów płciowych.

Pistacje są bogate w błonnik, który poprawia funkcje trawienne organizmu. Tylko 10 gramów pistacji zapewni dzienne zapotrzebowanie na błonnik.

Pistacje zawierają dwa karotenoidy, które trudno znaleźć w innych orzechach. Mowa o luteinie i zeaksantynie - przeciwutleniaczach, które chronią oczy i zapobiegają rozwojowi zaćmy.

Jeśli boisz się starzenia, powinieneś spożywać co najmniej 5-10 pistacji dziennie. Są „naturalnym botoksem”, ponieważ zawierają w sobie przeciwutleniacze.

Główne zdjęcie: leafclover.club