Ta kotka ze względów zdrowotnych musiała przestrzegać diety, ale pomimo wszelkich starań właścicielki, zwierzak nadal tylko przybierał na wadze. Kobieta była zaskoczona, gdy dowiedziała się, jak chytra jest jej kotka.

Sheena Wilson z Wielkiej Brytanii jest właścicielką brytyjskiego kota krótkowłosego o imieniu Iris. Sheena uwielbia swojego zwierzaka, a kotka z kolei uwielbia jeść. Niestety to uzależnienie doprowadziło Iris, że jej waga była dwa razy większa niż powinna być.

foto: lemurov.net

Lekarze weterynarii wyjaśnili właścicielce, że ogromna waga negatywnie wpływa na zdrowie jej kotki, która teraz potrzebuje operacji. Aby jednak to zrobić, Iris musi najpierw zrzucić kilka kilogramów.

Więc Sheena zdecydowała się wprowadzić dietę w życie Iris. Jedzenie znacznie się zmniejszyło, a Sheena często organizowała aktywne spacery dla swojej kotki. Ale wszystko na nic. Iris w cudowny sposób nadal przybierała na wadze. Sheena oczywiście zaczęła podejrzewać, że ​​coś jest nie tak.

foto: lemurov.net

W pewnym momencie kobieta zauważyła, że ​​Iris coraz częściej zaczyna wychodzić z domu. Wilson zasugerowała, że winne są chytre zachowanie zwierzaka i dobra chęć sąsiadów, którzy karmią kotkę myśląc, że jest głodna. Ponadto, według Sheeny, taka sąsiedzka inicjatywa dała się już wyrazić wcześniej.

Kobieta postanowiła przekazać mieszkańcom okolicy prośbę, aby nie karmić już Iris. Opublikowała cały post na swojej stronie na Facebooku, w którym wyjaśniła, dlaczego nie należy tego robić.

Być może prośba Sheeny pomoże jej ukochanemu zwierzakowi schudnąć. Nawiasem mówiąc, Iris jest tak duża, że teraz nie może nawet przejść przez specjalny otwór w drzwiach dla kotów, aby spokojnie wyjść na zewnątrz.

Główne zdjęcie: lemurov.net