Francuski aktor pochodzenia afrykańskiego Omar Sy stał się sławny po filmie „Nietykalni”, w którym jego bohater zostaje zatrudniony do pracy dla sparaliżowanego bogacza i przywraca mu radość życia. Po premierze w 2011 roku kariera aktora gwałtownie wzrosła.

Omar, który do tego czasu pracował jako aktor od ponad 10 lat, w końcu zaczął zdobywać główne role, a nawet dostał się do Hollywood do najbardziej wysokobudżetowych projektów. W 2014 roku pojawił się w filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, w 2015 w filmie „Jurassic World”, a następnie zagrał w „Inferno” Rona Howarda i udzielił swój głos jednej z postaci piątej części „Transformers”, a także w 2020 wziął udział w filmowej adaptacji filmu Jacka Londona „Zew krwi”.

foto: google

foto: google

foto: google

Równolegle kariera Sy była kontynuowana w jego rodzinnej Francji. Zagrał więc w innym filmie wyreżyserowanym przez Oliviera Nakache i Erica Toledano, twórców „Nietykalni”, zatytułowany „Samba”, w którym Charlotte Gainsbourg została jego partnerką na ekranie.

foto: google

Jednocześnie życie osobiste 42-letniego aktora jest nie mniej intensywne niż zawodowe. Ma pięcioro dzieci, wszystkie od jednej kobiety o imieniu Helene. Omar i jego wybranka pobrali się w 2007 roku, natomiast spotykać się zaczęli dziesięć lat wcześniej.

Para mieszka niedaleko Paryża. Na swoich profilach na Instagramie rzadko pokazują zdjęcia dzieci, ale dzięki rzadkim wyjątkom możemy dowiedzieć się, że ich córka Sabah ma 17 lat, a inna córka Amani ma 3 lata. Jednocześnie małżonkowie regularnie publikują wspólne zdjęcia, dając fanom możliwość ponownego docenienia piękna ich niestandardowego związku.

Główne zdjęcie: google.com