Jednym z najważniejszych, ale mało znanych aspektów pracy Zoo jest rozrywka zwierząt poprzez pokazywanie ludziom. Tak, egzotyczne zwierzęta nie są pokazywane zwiedzającym, ale organizowane są dla nich spotkania z nowymi ludźmi. Aby się nie nudzić, rozwijać i generalnie nie czuć się samotnym w zagrodzie i klatce. Ale co, jeśli nie ma ludzi podczas kwarantanny?

Delfin pierwszy raz w życiu widzi leniwca

foto: lemurov.net

Patrz, patrz! Co to za dziwak?

foto: lemurov.net

Ja też tak potrafię!

foto: lemurov.net

Zwierzęta w Zoo są smutne bez gości, dlatego „randki” międzygatunkowe są od dawna praktykowane w Teksasie. To wtedy różne stworzenia są przenoszone do ogromnego akwarium z przezroczystymi ścianami, aby pokazać delfinów. Ci, będąc niezwykle inteligentnymi i ciekawskimi stworzeniami, są zachwyceni takimi spotkaniami! Są naprawdę zainteresowani poznaniem świata i zobaczeniem zwierząt, których nigdy nie znajdzie się w oceanie.

Spokój i radość

foto: lemurov.net

Shadow, Kai, Liko i Shuna są zachwyceni taką rozrywką

foto: lemurov.net

Leniwiec Chico z kolei również był zachwycony

Source: facebook.com

Pracownicy oceanarium mówią, że dla delfinów takie spotkania są jak zobaczenie obcego dla nas. Zwierzęta morskie doskonale przystosowały się do środowiska wodnego i zupełnie nie znają świata poza nim, dlatego wszystko jest dla nich cudowne i interesujące.

Główne zdjęcie: lemurov.net