Nieśmiali ludzie nie są rzadkością. Ktoś nie lubi zatłoczonych miejsc, inni nie dogadują się z nimi, a kompleksy i lęki przeszkadzają kolejnym. Ale nie zawsze temperament czy charakter są odpowiedzialne za nieśmiałość i skromność. Dlatego częściej można rozpoznać nieśmiałe znaki zodiaku wśród kobiet, z których astrolog Olga Makarova zrobiła TOP-3 na swoim Instagramie.

Na trzecim miejscu na liście najbardziej nieśmiałych zodiaków są Koziorożce. Przedstawicielki spod tego zodiaku często są spokojne i panują nad własnymi emocjami. Obraz nieśmiałości daje im zamiłowanie do porządku i słabe umiejętności komunikacyjne. Tak, kobiety spod znaku Koziorożec mają wystarczającą pewność siebie, ale asertywność rozmówcy, zwłaszcza mężczyzny, może wyrwać ziemię spod ich stóp. Niemniej jednak nie uważają własnej skromności za słabość, która pociąga płeć przeciwną.

Zdaniem eksperta Panny są najbardziej zrównoważonymi spośród znaków zodiaków.

Tak więc, same ze sobą, są w stanie zrobić różne głupie rzeczy, nie znając miary i często unikają niepotrzebnej uwagi. Zatrzymuje je również, jeśli nagle z zewnątrz zwraca się zbyt wiele uwagi na przedstawicielek spod znaku Panna. Jednak można ich przekonać. Niezwykle ważne jest okazywanie kobietom tego znaku szczerych uczuć, zwłaszcza życzliwości. A kiedy poczują, że są w stanie zaufać, całkowicie się otworzą.

Kobiety spod znaku Rak zajęły pierwsze miejsce pod względem nieśmiałości. Każdy przedstawiciel spod tego emocjonalnego zodiaku jest jak osoba zamknięta we własnym lochu. Czasami celowo zamykają się na obcych, aby chronić swój stan emocjonalny i psychiczny. Ale kiedy kobieta spod znaku Rak nauczy się czuć się pewna siebie, nieśmiałość będzie stopniowo ustępować. Co prawda nie będzie łatwo wydobyć takie wyznanie od Raka, ostrzega astrolog.

Główne zdjęcie: volkovysk.by