4 czerwca 1975 roku urodziła się słynna aktorka Angelina Jolie.

Angelina miała zaledwie 15 lat, kiedy dostała się na profesjonalną sesję zdjęciową ze słynnym hollywoodzkim fotografem Harrym Langdonem w Los Angeles. Wtedy prawie nikt jej nie znał, chociaż jej ojcem jest słynny aktor Jon Voight.

Langdon od kilkudziesięciu lat fotografuje ludzi z show-biznesu. Fotografował gwiazdy takie jak George Clooney, Halle Berry i Sophia Loren. „Kiedy zostajemy poproszeni o zrobienie zdjęć krewnej słynnego aktora, w tym przypadku - Johna Voighta, zawsze myślimy:„ Cóż, możemy mieć tylko nadzieję, że ona wie, co robić, a my będziemy się starać”- w rezultacie było to wielką niespodzianką! ” - mówi fotograf.

foto: leafclover.club

Langdon wspomina, że ​​był zdumiony tym, jak pewna siebie była Angelina podczas sesji. „Tak czy inaczej, wydawała się wiedzieć, co robić. Nie wiem, może to była telepatia czy coś innego. Zazwyczaj wyobrażam sobie pozę, która da świetne ujęcie - a potem bach! - ona po prostu to robi”.

foto: leafclover.club

Sesja zdjęciowa miała miejsce 11 stycznia 1991 roku i trwała około dwóch godzin. Langdon nie przyjął zapłaty. „Zastosowaliśmy taką koncepcję jak„ próbna sesja zdjęciowa ”. Coś w rodzaju darmowej sesji w nadziei, że te zdjęcia będą kiedyś wartościowe ”.

foto: leafclover.club

Fotograf wspomina, że ​​na planie było bardzo mało rozmów, co, jak powiedział, nie jest typowe dla młodych aktorów. „Czasami podczas sesji zdjęciowych wdaję się w rozmowy, na przykład o nartach czy jeździe konnej. W przypadku Jolie było zupełnie inaczej – tylko na profesjonalnym poziomie ”.

foto: leafclover.club

Langdon dowiedział się, ile lat miała młoda modelka dopiero po sesji zdjęciowej. „Nic o niej nie wiedziałem. Nie wiedziałem nic o warunkach w jakich żyje, o jej otoczeniu, chłopakach. Nie wiedziałem nic o jej doświadczeniu aktorskim ”.

foto: leafclover.club

Wśród wielu strojów do sesji zdjęciowej był również kostium kąpielowy. „Zaczęła pozować całkiem sexy. Ale te pozy nie są dla niej odpowiednie. Emanowała czystą zmysłowością. Po prostu robiłem zdjęcia pod różnymi kątami ”.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Kariera filmowa Angeliny Jolie rozpocznie się zaledwie kilka lat po tej sesji zdjęciowej. W 2000 roku zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej w filmie „Przerwana lekcja muzyki”.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Fotograf przekazał zdjęcia Jonowi Voightowi, po czym nigdy więcej o nich nie słyszał.

foto: leafclover.club

„Jeśli chodzi o grę aktorską, przed kamerą trzeba pokazać jak najwięcej swojego języka ciała i zmysłowości. Ponieważ nie ma kamery wideo, nie ma dialogów, wszystko trzeba wyrazić ciałem, co zrobiła po prostu świetnie ”.

foto: leafclover.club

„Teraz, kiedy robię zdjęcia aspirującego aktora, nie wiem kim w końcu się stanie. Im więcej zdobywam doświadczenia, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że każda sesja zdjęciowa może mieć duże znaczenie ”.

foto: leafclover.club

Główne zdjęcie: leafclover.club