Dla milionów ludzi na całym świecie Michael Jackson na zawsze pozostanie idolem, żywym przykładem ogromnego talentu artystycznego. Od śmierci legendarnego „króla popu” minęło 11 lat, ale jego życie twórcze i osobiste do dziś pozostaje przedmiotem gorącej debaty. Michael Jackson zmarł latem 2009 roku. Jego śmierć była dla jego dzieci wielkim szokiem.

Dzieci słynnego ojca

Prince Jackson

foto: google

Prince Michael Joseph Jackson (ur. 1997r.) to długo oczekiwany pierworodny syn króla popu. Chłopak nie śpiewa, nie tańczy, dlatego nie poszedł w ślady swojego słynnego ojca, chociaż muzyka mimo wszystko jest ważnym elementem życia spadkobiercy gwiazdy. Młodemu człowiekowi bardziej zależy na reżyserii i produkcji. W wieku 19 lat młody człowiek założył własną firmę produkcyjną „King's Son Productions”.

foto: google

Prince ukończył University of Business Management w 2019 roku. Duża rodzina Jacksonów wraz z babcią Katherine, która była opiekunką dzieci po śmierci Michaela, przybyła na ceremonię ukończenia szkoły wyższej.

Najstarszy syn stale bierze udział w różnych akcjach charytatywnych: pomaga dzieciom, które doświadczyły przemocy domowej, a także bezdomnym. Podczas pandemii 2020 młody człowiek działał jako organizator dostarczania żywności lekarzom i biednym. Świadczy to o tym, że Michaelowi Jacksonowi udało się zaszczepić w swoich dzieciach miłość do ludzi i zrozumienie potrzeby pomagania zawsze słabszym i biedniejszym. Muzyk za życia często zabierał ze sobą syna. Odwiedzając szpitale, wspólnie dawali chorym dzieciom nie tylko zabawki i słodycze, ale także ziarno nadziei na wyzdrowienie.

foto: google

Do tego najstarszy syn Michaela poważnie interesuje się sportami motorowymi. Na Instagramie Prince mówi, że jazda na rowerze pomaga zapomnieć o wszystkich nieistotnych problemach i daje poczucie wewnętrznej wolności.

Paris – córka króla popu

foto: google

Podobnie jak Prince, Paris (ur. 1998r.) dosłownie ubóstwiała swojego ojca, po którego śmierci kilkakrotnie próbowała popełnić samobójstwo. Dziewczyna oszołomiona żalem nienawidziła całego świata, nienawidziła siebie i nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej przyszłe życie, gdyby w wieku 15 lat dziewczyna nie została ponownie uratowana przez psychologów i nie trafiła do szkoły specjalnej i rodziny zastępczej. Stopniowo udało jej się wyjść z depresji.

Kiedy Michael umarł, ona i chłopcy zostali pod opieką babci, która ze wszystkich sił starała się zastąpić dzieciom i matkę, i ojca. Ale Paris od 13 roku życia zaczęła szukać swojej matki, wiedząc tylko od ojca jak ma na imię. Jednak nadzieje dziewczyny runęły jak domek z kart, gdy córka i matka spotkały się. Paris z Debbie Rose nie udało się pogodzić - okazały się bardzo różne. Dopiero po latach Paris, dowiedziawszy się o nieuleczalnej chorobie matki, nawiązała z nią kontakt.

foto: google

W młodym wieku dziewczyna marzyła o zostaniu aktorką. W 2011 roku podpisała kontrakt na zagranie w filmie „Lundon’s Bridge and the Three Keys”. W końcu prace nad filmem przeciągnęły się, a premiera odbyła się dopiero osiem lat później. W maju 2012 roku Paris została uznana przez People Magazine za najpiękniejszą nastolatkę na świecie. W 2017 roku Paris zaczęła karierę modelki. Jej zdjęcia pojawiły się na okładkach wielu popularnych magazynów. Dziewczyna, która z powodzeniem rozpoczęła karierę modelki, została nominowana do nagrody Teen Choice Awards. I to był dobry początek jej kariery.

Ponadto Paris zadebiutowała w telewizyjnym serialu „Star”, wystąpiła w kilku teledyskach. W 2018 roku ukazał się film „Gringo”. A w czerwcu 2020 roku córka wybitnego ojca zaprezentowała debiutancki utwór „Glorious”.

Jeśli chodzi o życie osobiste Paris to w 2015 roku wyszła za mąż za piłkarza Chestera Castello. Co prawda związek nie trwał długo. Sześć miesięcy później para się rozwiodła. Od kilku lat dziedziczka króla popu spotyka się z muzykiem rockowym Gabrielem Glennem, z którym stworzyła kilka popularnych kompozycji muzycznych, pokazując swój talent wokalny. Jednak według plotek w sierpniu 2020 r. Paris i Glenn zerwali ze sobą.

foto: google

Teraz córka Michaela Jacksona jest prawdziwą pięknością, jest odnoszącą sukcesy modelką i aktorką. Dziewczyna często widuje swoich braci, utrzymując dobre relacje. Pamiętając dawne szczęśliwe życie, Paris marzy o kupnie i odrestaurowaniu posiadłości Neverland, w której ona i jej bracia byli kiedyś naprawdę szczęśliwi ze swoim tatą.

Paris Jackson jest także stałą uczestniczką protestów przeciwko polityce obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa, podobnie jak jej starszy brat uczestniczy w działalności charytatywnej.

Prince II (Blanket, Bigi) - młodszy spadkobierca gwiazdy pop

foto: google

Najmłodszego syna muzyka, Prince II, urodziła zastępcza matka w 2002 roku. Jednak nadal nie wiadomo kim była ta kobieta. Jako dziecko Prince II otrzymał przydomek Blanket, a nie tak dawno najmłodszy z Jacksonów postanowił zmienić swoje imię i teraz młody człowiek nosi imię Bigi Jackson. Wiemy, że uczy się w szkole prywatnej i bardzo lubi orientalne sztuki walki.

foto: google

Kiedy Bigi skończył 18 lat, młody człowiek całkowicie zrezygnował z opieki swojej babci - decydując się na samodzielne życie. Starszy brat i siostra wspierali młodszego brata w jego decyzji. Teraz Bigi prowadzi bardzo zamknięte życie, stara się nie komunikować z dziennikarzami, z wyjątkiem wydarzeń charytatywnych, w których bierze udział wraz z Paris i Prince.

Bigi poświęca dużo czasu nauce. Być może już niedługo najmłodszy syn legendarnego Michaela Jacksona osiągnie jeszcze większe wyżyny niż jego ojciec, ale już na polu naukowym. Jak zauważają osoby bliskie rodzinie, a także nauczyciele, najmłodszy z Jacksonów ma zupełnie inny charakter niż jego starszy brat i siostra. Krewni twierdzą, że Prince II jest „bardzo słodkim i spokojnym młodym człowiekiem, zawsze gotowym aby pomoc”.

foto: google

W maju 2019 roku bracia Jacksonowie uruchomili kanał na YouTube, na którym zamierzali recenzować nowe filmy. Jednak nic z tego nie wyszło. Ale dzięki recenzji jednego filmu fani Króla Popu po raz pierwszy usłyszeli głos jego najmłodszego spadkobiercy.

P.S.

Obaj bracia i siostra są bliskimi przyjaciółmi i wspierają się od dzieciństwa. I pomimo tego, że prasa wciąż kwestionuje ich pokrewieństwo z wielkim muzykiem, wszyscy spadkobiercy Jacksona uważają go za swojego prawdziwego ojca, są z niego dumni i starają się chronić jego nazwisko przed bezpodstawnymi oskarżeniami.

Podsumowując, warto zauważyć, że gdyby Michael Jackson teraz żył, na pewno byłby dumny ze swoich synów i córki.

Główne zdjęcie: google.com