Wystąpienia publiczne, pierwsza randka, korki... Codzienne sytuacje, które mogą spowodować prawdziwe załamanie nerwowe. Co więcej, znak zodiaku, pod którego patronatem urodziła się osoba, odgrywa ważną rolę w tym procesie.

Jak Lwy radzą sobie ze stresem? Dlaczego Raki są tak drażliwe? A dlaczego Koziorożce potrzebują trochę więcej wytrzymałości?

BARAN (20 marzec – 20 kwiecień)

Przedsiębiorczy, odważny, a nawet odrobinę arogancki Baran lubi rozwiązywać problemy innych ludzi i proponować niestandardowe rozwiązania trudnych sytuacji. Trudności wcale go nie przerażają. Bardzo często Baran podejmuje zbyt wiele obowiązków, co staje się przyczyną nieuniknionego stresu. Nie można tak żyć! Zwolnij, jeśli nie chcesz zwariować. Główną radą jest nauczenie się mówić stanowcze „nie”, delegować część obowiązków na innych i robić trochę mniej niż zwykle.

BYK (21 kwiecień – 20 maj)

Ze swej natury są to pogodni i raczej spokojni przedstawiciele elementu ziemskiego. Jedyne, co zakłóca spokojne życie Byka, to ciągłe wątpliwości i brak wiary we własne możliwości. Byki nie lubią zostawiać cokolwiek na jutro i z pewnością chcą rozwiązać wszystkie problemy w tej samej chwili. Każda kontrowersyjna sytuacja i rozmowa podniesionym głosem bardzo ich denerwuje. Nasza rada - staraj się ze wszystkich sił unikać konfliktów i nie prosić się o kłopoty jako pierwszy.

BLIŹNIĘTA (21 maj – 21 czerwiec)

Znak zodiaku, który nie toleruje monotonii w życiu. Z jednej strony osoby spod tego znaku są sprytne, z drugiej niestabilne i kapryśne. Kłamstwo najbardziej odstrasza Bliźniąt. Jeśli stwierdzą, że powiedziano im kłamstwo, będą gotować się z wściekłości. Kolejnym stresującym momentem jest powolność innych. Aby trochę się uspokoić i nie panikować nad drobiazgami, spróbuj przynajmniej od czasu do czasu zaakceptować rzeczy takimi, jakimi są i spokojnie czekaj na efekty.

RAK (21 czerwiec – 22 lipiec)

Rakiem rządzi Księżyc - stąd jego wrażliwość i niechęć. Ważne jest dla nich, aby wyrazić swoją opinię, zwłaszcza jeśli nie zgadzają się z obecną sytuacją. Raki w pracy szanują hierarchię i nienawidzą marnowania czasu. Wszystko, co narusza ustalony porządek, strasznie ich rozwściecza. Nauczcie się, proszę, nie brać wszystkiego tak blisko do swego serca i przymykajcie oko na niektóre sytuacje.

LEW (22 czerwiec – 23 sierpień)

Gdy sytuacja wymknie się spod kontroli Lwa - spodziewaj się kłopotów. Nic dziwnego, że chęć dominacji tego znaku ognia w każdych okolicznościach prowadzi do wielu konfliktów: na Lwy mogą czekać nieoczekiwane wydatki, niespodziewane zdarzenia na drogach i niemożliwe do opanowania pracownicy. Aby stres nie zniszczył Cię od wewnątrz, naucz się odpuszczać problemy. Jak mówią „Zapomnij!" – i żyj dalej szczęśliwie.

PANNA (23 sierpień – 23 wrzesień)

Wydaje się, że zodiakalną misją Panny jest porządkowanie (w tym w głowach innych i w dokumentach roboczych). Ogromnym stresem jest dla tego znaku niezdolność do spełnienia obietnicy, co doprowadza ich do depresji. Pomocne i pracowite nie mają skłonności do bycia liderami, przyzwyczajone są do pozostawania w cieniu potężniejszych znaków, co jednak nie niweczy ich wysokich mocy. Nie bój się wziąć na siebie większej odpowiedzialności - zrób to!

WAGA (23 wrzesień – 23 październik)

Waga jest uosobieniem harmonii i równowagi, z trudem znoszą porażki, po prostu są wstrząśnięte z sytuacji konfliktowych. Strasznie się denerwują wszystkim, co może zakłócić ich spokojne życie. Spokój, tylko spokój! Naucz się rozumieć i akceptować błędy innych ludzi i globalne „awarie systemu” - często zwiastuny punktów zwrotnych, po których życie może się już tylko poprawić na lepsze.

SKORPION (23 październik – 22 listopad)

Zewnętrznie Skorpiony sprawiają wrażenie odważnego, pewnego siebie, tajemniczego i potężnego znaku zodiaku. Ale w głębi serca są dość bezbronni. Wśród cech tego znaku zodiaku można również zauważyć agresywność. Nieufność do innych sprawia, że ​​zawsze są czujni. Zrelaksuj się! Najlepszym sposobem na nauczenie się radzenia sobie ze stresem jest zrobienie sobie przerwy: poproś o dzień wolny od pracy lub zaplanuj wyjazd na weekend. To pomoże ci zrelaksować się i zachować trzeźwość umysłu.

STRZELEC (22 listopad – 21 grudzień)

Pamiętasz jeden z tradycyjnych obrazów Strzelca? To mityczny centaur. Obraz najlepiej charakteryzujący tę dwoistą naturę. Dziś Strzelec jest pasywny i spokojny, a jutro buntownikiem, który zaprzecza jakimkolwiek zasadom. Mają tendencję do kumulowania stresu, co może prowadzić do głębokiej depresji. Aby temu zapobiec, osoby spod tego znaku zodiaku potrzebują codziennego odpoczynku i krótkiej przerwy w pracy, najlepiej na świeżym powietrzu. Pomoże to złagodzić napięcie i wewnętrzny niepokój.

KOZIOROŻEC (21 grudzień – 20 styczeń)

Cierpliwi liderzy, zawsze są bardzo (bardzo!) poważni. Jeden z najbardziej ambitnych i wymagających znaków zodiaku. Nic dziwnego, że osoby spod tego znaku zodiaku mogą czuć się wyjątkowo przygnębione, gdy ich wysokie oczekiwania nie są spełnione. Przestań się martwić o pewne rzeczy z góry, naucz się żyć tu i teraz i akceptuj innych takimi, jakimi są, bez próbowania ich zmienić.

WODNIK (20 styczeń – 19 luty)

Kochający wolność, szczery, czuły i przyjazny Wodnik. Zgadza się, ale często te osoby cierpią na obsesje i ze względu na ich realizację stają się bardzo autorytarni. Wysil się trochę i staraj się przynajmniej wysłuchać opinii rozmówcy! Tolerancja to świetny punkt wyjścia do zmniejszenia napięcia i stresu. Przecież atrybutem żywiołu wody jest nie tylko wolność...

RYBY (19 luty – 20 marzec)

Najbardziej mistyczny i duchowy znak, ale jednocześnie raczej nieśmiały. Wątpliwość i niepewność zawsze powodują ogromny stres u Ryb. Aby temu zapobiec, bądź bardziej zorganizowany, naucz się ustalać priorytety, zrób listę rzeczy do zrobienia, korzystaj z systemu przypomnień - uzyskaj większą kontrolę nad swoim codziennym życiem. Będziesz szczęśliwy!

Główne zdjęcie: volkovysk.by