Bardzo chudy, mały pies rasy chihuahua wędrował ulicami hrabstwa Sumter na Florydzie. Nikt nie wie, co z nim mogłoby się stać, gdyby nie jedna naprawdę życzliwa osoba, która od razu domyśliła się, że maleństwo potrzebuje jego pomocy.

Ten mały piesek podbiegł do nieznajomego mężczyzny i próbował pokazać, że ma kłopoty. Piesek był zadowolony, że spotkał kogokolwiek i miał wielką nadzieję, że ta osoba mu pomoże. Mężczyzna podniósł psa i odwiózł go do schroniska. Zdał sobie sprawę, że pies po prostu się zgubił.

Mimo wielkiego wyczerpania piesek okazał się przyjacielski i delikatny. Pracownicy schroniska najpierw sprawdzili czy ma chip. Miał, a to wskazywało, że Chihuahua ma właścicieli.

I jeszcze jedno: pies się wabi Alex. Pracownicy schroniska natychmiast skontaktowali się z jego właścicielami i usłyszeli szczegóły naprawdę niezwykłej historii...

foto: mimimetr.me

Właściciele Alexa mieszkają w Naples na Florydzie. Do miejsca gdzie został znaleziony pies jest dokładnie 400 kilometrów. Zwierzak się zgubił 6 lat temu!

Pies trafił do tej rodziny, gdy był 2 miesięcznym szczeniakiem. Miał dwóch właścicieli i wiernego przyjaciela - psa o imieniu Thunder. Kiedy Thunder przeprowadził się na jakiś czas do babci właścicieli, Alex zaczął tęsknić. Wykopał dziurę pod ogrodzeniem i uciekł przez nią na ulicę. Najwyraźniej chciał znaleźć swojego przyjaciela Thundera.

Zdenerwowani członkowie rodziny szukali Alexa wszędzie gdzie tylko mogli. Modlili się o jego szybki i bezpieczny powrót do nich. Ale dzień po dniu, tydzień po tygodniu - Alex się nie pojawiał. Nikt go nigdzie nie widział. Nadzieja go znaleźć malała miesiąc po miesiącu, rok po roku...

foto: mimimetr.me

Nie wierzyli już, że kiedykolwiek zwierzak się znajdzie. Czy on jeszcze żyje?

Pewnego dnia późnym wieczorem w ich domu zadzwonił telefon. Dzwoniący powiedział, że został znaleziony... Alex! Po sześciu długich latach. A gdzie mieszkał pies przez cały ten czas, nikt nie wie...

Członkowie rodziny byli bardzo zmartwieni, nie wiedząc nawet, jaka będzie reakcja Alexa na spotkanie z nimi po tak długiej rozłące.

Jednak pies w pierwszych sekundach w domu wszystko sobie przypomniał. I oczywiście rozpoznał swoich właścicieli. A oni, nie mogąc powstrzymać radości, przytulali swojego Alexa, a łzy płynęły im z oczu.

Nie spodziewali się już, że kiedykolwiek go zobaczą lub przytulą.

Ale teraz wszyscy są razem. Co może być ważniejsze w tej sytuacji?

Obejrzyj nagranie tego wzruszającego spotkania:

Source: facebook.com

Nawet wolontariusze wycierali łzy, które również pojawiły się w ich oczach. To kolejny dowód na to, że zwierzaki są prawdziwymi członkami rodziny. Utrata ich boli tak samo, jak utrata ludzi.

Alex wrócił do domu i zachowywał się tak, jakby nigdy nie uciekł. W końcu spotkał swojego przyjaciela Thundera. Właściwie to przez niego Alex zniknął aż na 6 lat.

A teraz właściciele Alexa nie spuszczają z niego oczu! Teraz u nich wszystko będzie dobrze!

Główne zdjęcie: mimimetr.me