W astrologii istnieją cztery znaki zodiaku, wobec których los jest niesprawiedliwy. Są to miłe osoby, które nie otrzymują tego samego w zamian. Warto wiedzieć, dlaczego i jak pokonać ten problem.

Te znaki są bardzo dobroduszne, właśnie takich ludzi najłatwiej jest wykorzystywać. Niektórzy wykorzystują ich świadomie, inni przyjmują od nich pomoc, ale nie oferują nic w zamian.

Byk zawsze czuje, jeśli u bliskiej dla niego osoby dzieje się coś złego. Jako pierwszy zadzwoni i zapyta, jak może pomóc. Ten znak jest wykrywaczem bólu, wie, gdzie się znajduje i próbuje go wyeliminować.

Byki są wielcy w swoim oddaniu. Mogą zapomnieć o jedzeniu, odłożyć na bok swoje sprawy i przejmować się losem innych przez cały dzień. Sposób, w jaki zachowuje się Byk, nikt inny się nie zachowuje, nikt tak bardzo nie martwi się o Byka.

Jego troska jest traktowana jako coś naturalnego lub normalnego. Byk cieszy się, gdy udaje mu się komuś pomóc, ale jest smutny, gdy nie otrzymuje takiego samego stosunku wobec siebie.

Dobrze byłoby Bykowi wyciągnąć z takich sytuacji odpowiednie wnioski. Na przykład przynajmniej nie robić czegoś, gdy nie jest o to proszony. W końcu nie każda pomoc jest potrzebna, czasami staje się krzywdą. Jednak zamiast tego Byk obiecuje sobie tylko nauczyć się być bardziej obojętnym.

Oczywiście Byk nie jest w stanie zamknąć swojego serca, a gdy tylko dostrzeże w życiu osobę, która nie jest mu obojętna, jakiś problem, spieszy się ze swoim rozwiązaniem.

Rak jest introwertykiem i ma trudne życie społeczne. Jest on bardzo wrażliwy i po prostu gubi się na dużych imprezach. Rak woli porozmawiać szczerze z kimś w intymnym otoczeniu, niż wystąpić przed publicznością.

Kiedy Rak decyduje się otworzyć swoje serce, wydaje z siebie ogromny zakres uczuć. Nie każdy rozmówca jest w stanie natychmiast go zrozumieć. W rezultacie Rak, myśląc, że nie jest rozumiany, zostaje rozczarowany.

Nadal reaguje na każdą emocję swojego rozmówcy, ale stopniowo się zamyka. A wystarczyłoby po prostu dać innym czas na poznanie jego wewnętrznego świata i nie ukrywać go po pierwszej porażce.

Strzelec jest czasami tak naiwny, że staje się zabawny. Intrygi istnieją w każdym towarzystwie. Strzelec chce wierzyć w sprawiedliwość i ją przywrócić.

Czasami udaje mu się zostać dobrym liderem, nawiązać pracę w zespole, stworzyć w nim atmosferę zaufania i wzajemnej pomocy.

Jednak czasami nie udaje mu się ustalić własnego porządku, nie udaje mu się wykorzenić podłości i hipokryzji w grupie społecznej, do której należy. Charakter Strzelca nie pozwala mu się z tym pogodzić.

Problem dla Strzelca polega na tym, że takie sukcesy i porażki organizacyjne on traktuje zbyt blisko serca. Strzelec musi zrozumieć, że nie może być odpowiedzialny za negatywne działania innych i nie powinien zmieniać innych ludzi, jeśli oni tego nie chcą.

Ryby są bardzo marzycielskie i prostolinijne. Chcą widzieć innych tylko w kolorach bieli lub tęczy. Swoją prostotą przyciągają do siebie pozbawionych skrupułów i samolubnych ludzi.

Ryby nie od razu rozumieją, że są wykorzystywane. A kiedy jest już za późno, czują się sfrustrowani i zdruzgotani. Aby temu zapobiec, muszą spojrzeć na świat nieco bardziej realistycznie.

Świadomość Ryb jest precyzyjnie dostrojona do postrzegania dobra i uparcie wypluwa wszelkie zło. Kiedy zostają zdradzeni, wybaczają z przekonaniem, że taka osoba się zmieni. Tak więc Ryby często cierpią z powodu nieuczciwej osoby w nadziei, że ją wyedukują, zamiast zacząć szukać bardziej godnego partnera życiowego, przyjaciela lub partnera biznesowego.

Główne zdjęcie: volkovysk.by