Być może psychologia pomoże ci zrozumieć, co jest dla ciebie ważne.

LEKCJA OD DUSZY

Siedząc przy okrągłym stole, dusze mieli zdecydować się na wybór kolejnej lekcji. W pewnym momencie głos zabrała odważna i silna dusza:

— Tym razem wybieram się w podróż do Ziemi, aby nauczyć się sztuki przebaczania. Kto jest chętny do pomocy?

Z wielką wyrozumiałością duszę zaczęli się wypowiadać. Wyglądało na to, że byli nieco przestraszeni:

To jedna z najtrudniejszych lekcji... Nie wystarczy Ci życia, aby wykonać to, co sobie zaplanowałaś… Tak bardzo będziesz cierpieć... Naprawdę nam przykro... Ale my Cię kochamy i okażemy Ci pomoc...

Jedna z dusz powiedziała: „Jestem gotowa razem z Tobą wyruszyć w podróż do Ziemi, aby Ci pomóc. Dlatego zostanę Twoim mężem. Więc w naszym życiu rodzinnym doświadczymy wiele trudności i problemów. A wszystkie problemy, które pojawią się z mojej winy, będziesz uczyć się mi wybaczać”.

Druga dusza powiedziała z westchnieniem: „A ja mogę zostać jednym z Twoich rodziców, zapewnić Ci trudne dzieciństwo. Potem będę wtrącać się w Twoje życie i w to, co robisz, a będziesz uczyć się mi wybaczać”.

Trzecia dusza powiedziała: „A ja zostanę jednym z Twoich szefów i często będę Cię traktować niesprawiedliwie i arogancko, abyś mógła dzięki temu uczyć się sztuki przebaczania”.

Także kilka innych dusz zgodziło się spotkać z nią w różnym terminie, aby utrwalić w pamięci tak ważną lekcję...

Tak więc każda dusza wybrała własny sposób, aby nauczyć swoją koleżankę umiejętności przebaczania. Każda również ułożyła sobie plan, według którego miała uczyć inna duszę, a także pouczać się nawzajem. Wtedy wyruszyli w podróż do Ziemi, aby móc wcielić w życie swoje plany.

Lecz właśnie taka jest właściwość dusz, że przy ponownych narodzinach ich pamięć zostaje oczyszczona. I tylko niektórzy domyślają się, że wiele wydarzeń nie jest czymś przypadkowym, a każda osoba pojawia się w naszym życiu dokładnie wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy czegoś konkretnego się nauczyć. Wtedy nauczycielem dla nas zostaje właśnie ta osoba.

Życzymy wszystkim mądrości, a także licznych sukcesów, jak również podejmowania mądrych i rozsądnych decyzji w dorosłym życiu.

Główne zdjęcie: leafclover.club