Diana nie była ani najpiękniejszą, ani najmądrzejszą z 3 córek Johna Spencera, 8 hrabiego Spencera. Niemniej jednak to jej los przygotował zostać żoną następcy brytyjskiej korony i „Księżniczki Ludu”. Siostry Lady Di nie weszły do ​​historii świata, ale prowadzą dość długie i szczęśliwe życie.

Starsza siostra Diany, Elizabeth Sarah Lavinia, urodziła się w marcu 1955 r. Rodzina Spencer od dawna marzyła o związaniu się z rodziną królewską, a ojciec pokładał wszelkie nadzieje w Sarah, która była uważana za najbardziej atrakcyjną z sióstr. Głowa rodziny spodziewał się, że to najstarsza córka zostanie żoną następcy brytyjskiej korony.

foto: google

W 1977 roku książę Karol i Sarah poznali się, co przerodziło się w romans. Wszystko zostało zrujnowane przez jedno zdanie. W jednym z wywiadów dziewczyna powiedziała, że ​​jeśli kocha osobę, to nie ma znaczenia, kim on jest: księciem czy śmieciarzem. Karol został zraniony takim porównaniem i następca tronu zerwał relacje z lady Sarah.

Krótko przed rozstaniem Sarah przedstawiła księcia swojej młodszej siostrze Dianie, przez co później często wspominała i nazywała siebie Kupidynem.

foto: google

Najstarsza Spencer nie pozostała długo sama, wkrótce poszła do ołtarza z dalekim krewnym swojej macochy i synem słynnego brytyjskiego sportowca Neila Edmunda McCorquodale, z którym aż do dziś jest w szczęśliwym małżeństwie. Lady McCorquodale urodziła troje dzieci: córki Emily i Celię oraz syna George'a. Teraz jest babcią pięciorga wnucząt.

foto: google

Po śmierci Diany jej starsza siostra kierowała Funduszem Pamięci Księżnej Walii aż do jego zamknięcia w 2012 r. Lady Sarah jest teraz zaangażowana w działalność charytatywną i społeczną.

foto: google

Środkowa siostra Spencer, Cynthia Jane urodziła się w 1957 roku. W szkole dziewczyna wykazała się doskonałymi zdolnościami i była uważana za najbardziej utalentowaną z sióstr. (Nawiasem mówiąc, Diana nie skończyła szkoły dla dziewcząt). W wieku 21 lat Cynthia poślubiła Roberta Fellowsa. Był 16 lat starszy od panny młodej i pochodził ze starej angielskiej rodziny. W czasie ślubu mężczyzna pracował jako asystent osobistego sekretarza Elżbiety II, a po pewnym czasie został mianowany osobistym sekretarzem królowej i otrzymał tytuł barona.

foto: google

Jane i Robert mieli córki Laurę i Eleanor oraz syna Aleksandra, którzy dali im czworo wnucząt. Laura została matką chrzestną księżniczki Charlotte, córki jej kuzyna, księcia Williama.

Rodzina Fellows mieszkała w Pałacu Kensingtong, praktycznie obok Diany i księcia Karola.

foto: google

Księżna Diana podejrzewała, że ​​Robert był zamieszany w podsłuchiwanie jej prywatnych rozmów telefonicznych. Lady Jane znalazła się w centrum konfliktu między siostrą a mężem, jednak wolała pozostać neutralną, przez co Diana obraziła się na nią. Relacje między siostrami stały się bardzo napięte. Później baronessa Fellowes bardzo żałowała, że ​​nie zdążyła pogodzić się z siostrą przed śmiercią. Na pogrzebie księżniczki wygłosiła wzruszającą mowę.

Po śmierci Diany siostry wybrały taktykę milczenia i nie kontaktowały się z prasą za żadne pieniądze, ale stale utrzymywały ciepłe stosunki ze swoimi bratankami Williamem i Harrym.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com