Czarny humor, mroczna atmosfera i śmiertelnie czarujące postacie - to wszystko to „The Addams Family”, debiutancki film reżysera Barry'ego Sonnenfelda, który ukazał się na ekranach w 1991 roku. Jak rozwijały się losy aktorów słynnej komedii?

Anjelica Houston

69 lat, Morticia Addams

foto: cosmo.ru

Anjelica Houston dorastała w rodzinie filmowców. Jej dziadek Halter Houston jest aktorem, a jej ojciec John Houston jest reżyserem. Jej rodzina jest nawet wymieniona w Księdze Rekordów Guinnessa jako jedyna działająca dynastia, w której trzy pokolenia z rzędu otrzymały Oscara. Anjelica zadebiutowała na ekranie w filmie swojego ojca, po tym, jak spróbowała siebie jako modelka, ale później wróciła na ekran. Po kilku drobnych rolach ponownie zagrała w filmie swojego ojca „Prizzi’s Honor”, za który otrzymała Oscara jako najlepsza aktorka drugoplanowa.

Anjelica mieszkała przez 17 lat z aktorem Jackiem Nicholsonem, którego poznała na planie thrillera „The Postman Always Rings Twice”. Para rozpadła się, gdy w 1989 roku Houston dowiedziała się, że kochanka Jacka Rebecca Broussard jest w ciąży z Jackiem. Jak się później okazało, podczas romansu z Anjeliką Jack miał także córkę Hanni od duńskiej modelki Winnie Hollman.

Po trudnym zerwaniu z oszustem aktorka wyszła za mąż za rzeźbiarza Roberta Grahama, z którym była aż do jego śmierci.

Raul Julia

1940-1994, Gomez Addams

foto: cosmo.ru

Jeszcze w prywatnej katolickiej szkole podczas przedstawień teatralnych młody Raul zdał sobie sprawę, że chce poświęcić się grze, chociaż jego rodzice chcieli widzieć syna jako prawnika. A jednak przyszły aktor przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zaczął pracę w teatrze i próbował podbić telewizję. Julia zadebiutował w 1971 roku w „The Organization” Don Medforda.

Raul Julia był uznanym filantropem i zaangażował się w projekty charytatywne i humanitarne mające na celu wspieranie młodych ludzi.

W 1994 roku u 54-letniego Raula zdiagnozowano raka żołądka. Aktor poczuł ostry ból i został zabrany do szpitala, gdzie jego stan się pogorszył. Raul doznał udaru, zapadł w śpiączkę i zmarł cztery dni później. „Down Came a Blackbird”, z udziałem Julii, został wydany pośmiertnie.

Christophera Lloyda

82 lata, Fester Addams

foto: cosmo.ru

W wieku 19 lat Lloyd opuścił swoje rodzinne Connecticut, aby podbić Nowy Jork, gdzie grał na scenie Yale Theatre z samą Meryl Streep! Jego pierwszym filmem na ekranie był film Milosa Formana „One Flew Over the Cuckoo’s Nest”, w którym Lloyd grał pacjenta w klinice psychiatrycznej.

Prawdziwa popularność przyszła aktorowi późno, gdy ukazała się pierwsza część trylogii Roberta Zemeckisa „Back to the Future”, w której Christopher wcielił się w genialnego i szalonego profesora Emmetta Browna.

W 1991 roku, w pierwszej części filmu „The Addams Family”, Lloyd zagrał rolę Wujka Festera. Nawiasem mówiąc, podczas kręcenia aktor naprawdę ogolił głowę na łyso! Aby wydawać się niższy, Lloyd musiał kucać przez cały czas kręcenia filmu.

Christopher Lloyd praktycznie nie udziela wywiadów, rzadko można go zobaczyć. W środowisku aktorskim zakorzenił się w nim obraz spokojnej i skromnej osoby.

W 2016 roku Lloyd ożenił się po raz piąty - z Lisą Loiacono.

Judith Malina

1926-2015, babcia Addams

foto: cosmo.ru

Wraz z mężem, biseksualnym artystą Julianem Beckiem, Malina założyła „Live Theatre”, radykalną polityczną grupę teatralną, która zyskała popularność w Nowym Jorku i Paryżu w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W 1963 roku z powodu problemów podatkowych organizatorzy trupy zostali skazani na 5 lat w zawieszeniu, więc aktorzy musieli wyjechać ze Stanów Zjednoczonych i przez jakiś czas występować w Europie. W 1969 roku firma zdecydowała się podzielić na 3 grupy. Ktoś pracował w Londynie, ktoś w Indiach, a Malina i Beck wyjechali do Brazylii, gdzie później zostali zatrzymani na 2 miesiące pod zarzutami politycznymi. Kilka lat po śmierci męża Judith wyszła za mąż za aktora i pisarza Hanona Reznikova, który objął kierownictwo sekcji literackiej „Live Theatre”.

W 2015 roku Judith zmarła na udar.

Carel Struycken

72 lata, kamerdyner Larch

foto: cosmo.ru

Jako dziecko u Carela zdiagnozowano gigantyzm. Aktor ma 213 cm wzrostu, ale to właśnie ta cecha uczyniła go sławnym. W 1978 roku na ulicach Los Angeles Carel został zauważony przez agenta castingowego. Kobieta zostawiła samochód na środku drogi i podbiegła do Struycken z prośbą o przybycie na casting do filmu. I tak rozpoczęła się kariera Carela.

Aktor jest najbardziej znany z roli giganta w „Twin Peaks”, „Star Trek: The Next Generation” i oczywiście z roli kamerdynera w filmach „The Addams Family”.

Carel Struycken jest ojcem dwójki dzieci. Aktor nadal występuje w filmach.

Christina Ricci

40 lat, Wednesday Addams

foto: cosmo.ru

Kariera aktorska Christin rozpoczęła się w wieku 10 lat. Najpierw Ricci grała w reklamach, a potem pojawiła się na dużym ekranie. Ricci zadebiutowała w filmie „Mermaids” u boku Cher i Winony Ryder, a następnie trafiła do „The Addams Family”, co uczyniło ją jedną z najpopularniejszych nastoletnich aktorek wczesnych lat 90.

Niewielu młodym aktorom udaje się pozostać u szczytu popularności i kontynuować karierę, ale Ricci to potrafiła zrobić. Stopniowo aktorka przeszła do pracy nad poważnymi filmami, z których pierwszą była rola w filmie Anga Lee „The Ice Storm”.

Christina spotykała się z aktorem Owenem Benjaminem. Para była zaręczona, ale nigdy nie wzięli ślubu. W 2013 roku Christina wyszła za mąż za operatora Jamesa Hedergena, z którym pracowała przy filmie „Pan Am”. Para ma syna Freddiego. W lipcu 2020 roku aktorka ogłosiła rozwód.

Jimmy Workman

40 lat, Pugsley Addams

foto: cosmo.ru

Rola w „The Addams Family” stała się dla młodego aktora debiutem w kinie, do filmu dostał się przez przypadek. Producenci zauważyli chłopca, gdy jego siostra Chanel czytała rolę Wednesday (którą ostatecznie dostała Christina Ricci). Reżyserzy castingu poprosili młodego chłopaka o przeczytanie fragmentu roli Pugsleya i zatwierdzili Jimmy'ego do tej roli.

Niestety, kolejne role Workmana nie były tak znane. Zagrał w filmach „Black Sheep”, „As Good as It Gets”, razem ze starszą siostrą brał udział w kręceniu filmu „Big Fan”. W 2011 roku Jimmy zagrał w filmie „Manipulation”, po którym nie pojawił się już więcej na dużym ekranie. Jednocześnie Workman nadal pracuje jako członek ekipy filmowej w filmie i telewizji.

Główne zdjęcie: cosmo.ru