Kate zachwyciła publiczność na całym świecie swoim urokiem w „Titanicu” (1997). Ciekawie jest dowiedzieć się o życiu tej aktorki przed światową sławą.

foto: google

foto: google

foto: google

Kate Elizabeth Winslet urodziła się w 1975 roku w Wielkiej Brytanii. Tata i mama to aktorzy, którzy podzielają idee hipisów, często podróżując na festiwale rockowe. Dziadek jest właścicielem małego prywatnego teatru.

Już w wieku 5 lat Kate pojawiła się na scenie teatru w postaci anioła. Od dzieciństwa była pulchną dziewczyną, przez co wyśmiewali ją rówieśnicy w szkole.

W szkole kpili ze mnie, mogli zamknąć mnie w szafie, śmiali się ze mnie, nazywali mnie „ grubaską” i drażnili się, bo wiedzieli, że chcę zostać aktorką. Nie byłam piękną, ale zawsze powtarzałam sobie: „Uda mi się! Zostanę aktorką, nawet jeśli będę musiała grać role grubasek”. Podczas castingów często mówiono: „Nie pasujesz do nas, nie odpowiadasz czyimś ideałom piękna”. Przerażało mnie to! ”

W wieku 11 lat Kate zagrała w reklamie płatków śniadaniowych dla dzieci. Aktywnie brała udział we wszelkiego rodzaju castingach.

foto: google

W tym samym wieku Kate zaczęła uczęszczać do szkoły teatralnej. Zagrała role w : „Alicja w krainie czarów”, „Lew, czarownica i stara szafa”, była Wendy w „Piotruś Pan” itp.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Source: youtube.com

W wieku 16 lat zadebiutowała w brytyjskiej telewizji w serialu.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Source: youtube.com

Można już ocenić grę młodej aktorki z tego filmu: jest dość profesjonalna jak na swój młody wiek.

Kate zyskała sławę w wieku 17 lat po roli w „Niebiańskie istoty” (1994). Casting był ciężki: wybrano ją spośród 175 kandydatek. Nawiasem mówiąc, Kate ma bardzo piękny głos:

Source: youtube.com

Następny był „Chłopak na dworze króla Artura” (1995), w którym Winslet grała księżniczkę. W tej opowieści bierze udział również aspirujący Daniel Craig.

W 1996 roku Kate znalazła się na liście 50 najpiękniejszych ludzi na świecie według amerykańskiego magazynu People.

Wraz z „Titanicem” (1997) aktorce przypadła światowa sława i uwaga. Na co Kate nie była zbyt gotowa:

Po premierze przerzuciłam się na „tryb ochronny”. Wszystko zmieniło się dosłownie z dnia na dzień. Prasa była nieprzyjazna - byłam bardzo brzydko krytykowana za swój wygląd. Szczerze mówiąc, czułam, że jestem poniżana. Pamiętam, jak to było straszne i miałam nadzieję, że to minie. Oczywiście minęło. Ale wtedy zrozumiałam, co kryje się za sławą. Wtedy nie byłam gotowa, by stać się sławną. "

Ale co robić, taka jest cena sławy. Ludzie uwielbiają dyskutować i krytykować innych.

Source: youtube.com

Po obejrzeniu tego „wstępnego” wideo staje się jasne, że to chemia między Leo i Kate miała wpływ cały film. Gdyby ktoś inny zagrał Jacka, nie byłoby tak wspaniale. Zwróć uwagę, że aktorka ma tutaj inny kolor włosów niż w ostatecznej wersji.

Po „Titanicu” Kate mogła wybrać dla siebie dowolną rolę. Z tego, co wydarzyło się później, natychmiast wracają do pamięci genialne filmy: „Irys”, „Rozważna i romantyczna”, „Czytelnik”, „Droga do szczęścia”, „Zakochany bez pamięci”, „Zatrute pióro”. O ile w „Titanicu” Kate była jeszcze niedoświadczoną aktorką, to w filmach z późniejszych lat jest już doświadczoną gwiazdą filmową.

foto: google

foto: google

foto: google

Jeśli chodzi o nagrody to Winslet, która grała byłego nazistę w „Czytelnik”, zdobyła Oscara za tę rolę. W tym czasie miała już dwa Złote Globy, nagrody od Gildii Aktorów Ekranowych i Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA oraz własną gwiazdę na Alei Gwiazd w Hollywood.

Skłamię, jeśli powiem, że nigdy nie wyobrażałam sobie tej przemowy. Myślę, że miałam około ośmiu lat, patrzyłam w lustro w łazience i ćwiczyłam. Jednak zamiast Oscara w dłoniach miałam butelkę szamponu. "

Kate Winslet to jedna z najbardziej utytułowanych aktorek naszych czasów, która wszystko osiągnęła sama. Zagrała w prawie 200 projektach, ale najwyraźniej wiele jeszcze przed nią.

A oto kilka ostatnich zdjęć:

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Życzymy dalszych sukcesów naszej ukochanej aktorce!

Główne zdjęcie: google.com