Prosta sztuczka z papierowym kubkiem rozśmieszyła małpę.

Dlaczego wiele osób lubi magiczne sztuczki? Jest w nich coś tajemniczego i enigmatycznego, potrafią przyciągnąć uwagę. Nie ma znaczenia, jak trudna jest ta sztuczka, najważniejsze jest to, że trudno jest zrozumieć, jak mag wykonuje swoją sztuczkę. Gdy tylko odkryjemy sekret jakiejś sztuczki, nudne staje się oglądanie jej realizacji, ponieważ nie wydaje się już być czymś magicznym.

foto: travelask.ru

Dlatego magowie nigdy nie zdradzają swoich tajemnic. Podczas gdy ktoś gubi się w domysłach, jak kwiat znalazł się w pustym pudełku, gdzie zniknęła karta lub jak chusteczka, która była właśnie w rękach maga, trafiła do kieszeni widza, będzie obserwował, co się dzieje z niesamowitym zainteresowanie. Okazuje się, że takie sztuczki mogą przyciągnąć uwagę nie tylko ludzi.

foto: travelask.ru

Małpy często bardzo przypominają zachowanie ludzi. Pod wieloma względami są do nas podobne, w tym interesują się wszystkim, co niezwykłe. W Zoo setki ludzi podchodzą do szyby, za którą znajduje się ta małpa, ale tylko jeden ze wszystkich odwiedzających postanowił pokazać jej prostą sztuczkę z kubkiem. Dla osoby obserwującej z boku od razu widać, jak sprytny mężczyzna sprawia, że ​​okrągły suchy kwiat znika z kubka. Jeśli jednak spojrzysz na tę sztuczkę oczami małpy, nie jest łatwo rozwikłać tajemnicę sztuczki.

foto: travelask.ru

Mężczyzna wkłada nieduży kwiat do kubka papierowego i pokazuje małpie. Ona jest przekonana, że ​​suszony kwiat jest w kubku. Wtedy mężczyzna zaczyna potrząsać kubkiem, niezauważalnie otwierając wieczko. Kwiat wypada. Zainteresowanie małpy osiąga granicę. Kiedy mężczyzna otwiera wieko, małpa na chwilę jest oszołomiona, ponieważ nie może znaleźć oczami kwiatu. Po krótkiej chwili małpa uśmiecha się szeroko i przewraca się na plecy. Mężczyzna kończy przedstawienie, odkładając kwiat na jego pierwotne miejsce.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: travelask.ru