Projektanci Chanel, Valentino i AZ Factory wykorzystali nowy trend zapoczątkowany podczas pandemii. Nowe sukienki, zaprezentowane w ostatnim tygodniu mody, mają jedną cechę: delikatna góra i luksusowy dół.

foto: lemurov.net

Ten trend w modzie pojawił się po raz pierwszy w sezonie zimowo-wiosennym. Sukienki modnych couturierów są tak różnorodne, jak to tylko możliwe. Niektórzy projektanci, tacy jak Off-White, zdecydowali się połączyć zwykłą wiatrówkę z ogromną puszystą białą spódnicą.

foto: lemurov.net

Inni projektanci zrezygnowali ze zbyt poważnych eksperymentów. Na przykład w wiosenno-letniej kolekcji Valentino Couture jest sukienka z górą w postaci koszulki bez rękawów. Wygląda dobrze, w dużej mierze dzięki kontrastowi między białą koszulką a dużą, puszystą szkarłatną spódnicą.

foto: lemurov.net

Istnieją również całkowicie „eksperymentalne modele”. Obejmują odpinaną spódnicę i gorset. Pomysł pojawił się u projektantów dość młodej marki Valentino Couture.

foto: lemurov.net

Niezależnie od tego, jaki model w stylu „swobodny szyk” lubisz, w nadchodzących sezonach będzie on niesamowicie poszukiwany i popularny.

Główne zdjęcie: lemurov.net