Bez mamy nigdzie!

Urodzenie dziecka to zdecydowanie wielkie szczęście dla kobiety. Jednocześnie między matką a dzieckiem powstaje ścisła więź emocjonalna jeszcze przed urodzeniem. To przywiązanie trwa, dopóki dzieci nie staną się dorosłe. Ale czasami staje się tak silna, że pozbawia kobietę osobistej przestrzeni.

Podobna historia przytrafiła się jednej z użytkowniczek sieci, dzieci której zdecydowali się podążać za nią wszędzie.

Podczas gdy trojaczki byli zajęte zabawą ze sobą, Chinka postanowiła się wykąpać. Jej nieobecność nie pozostała niezauważona: trojaczki, które zatęsknili za matką, przyczołgali się potajemnie do zamkniętych drzwi łazienki.

foto: storyfox.ru

Ponieważ drzwi były zamknięte, dzieci nie mogły wejść do środka i zorganizowały głośny protest, próbując zwrócić na siebie uwagę krzykiem. Oczywiście młoda mama nie była w stanie porozpieszczać siebie dodatkowymi minutami spędzonymi w ciepłej wodzie.

foto: storyfox.ru

Zdjęcie trojaczków, które zostało opublikowane w Internecie natychmiast stało się popularne, a setki użytkowników pozostawiło wiele komentarzy pod postem. Wiele kobiet przyznało, że często spotyka się z takimi sytuacjami, a niektóre nawet poruszyło to, co zobaczyły, i postanowiły zadzwonić do swojej matki, aby podziękować jej za opiekę w dzieciństwie.

foto: storyfox.ru

Rola ojca w rodzinie

Zdaniem psychologów silne przywiązanie dzieci do matki jest anomalią zdrowych relacji rodzinnych. Aby tego uniknąć, ojciec musi aktywnie uczestniczyć w wychowywaniu dzieci. Ponadto wskazane jest, aby dzieci miały również kontakt z dziadkami i innymi krewnymi. Każda matka rozpaczliwie potrzebuje odpoczynku i możliwości znalezienia czasu dla siebie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru