CC Catch była niesamowicie popularna w latach 80-tych, niesamowita piosenkarka była uważana za królową „disco”, żadna dyskoteka nie mogła się obejść bez jej piosenek. Gwiazda naładowała publiczność energią i podbiła charyzmą, była obiektem uwielbienia fanów. Teraz niemiecka piosenkarka praktycznie nie pojawia się na scenie.

Dla nas, młodzieży lat 80 piosenkarka stała się ikoną muzyki pop, jej piosenki to hity. Piosenkarka miała niezwykły wygląd, urodę, jej styl i fryzurę były naśladowane. A teraz gwiazda dyskotek... ale wszystko po kolei.

Jak potoczyło się życie C.C. Catch lub Caroline po tym, jak stała się sławną?

Dzieciństwo i młodość Caroline

Prawdziwe imię Catch to Caroline Müller, ma holenderskie korzenie i tam się urodziła. Rodzice dziewczynki mieszkali osobno, kiedy Caroline miała 14 lat, wszyscy razem przenieśli się do Niemiec. Studiowanie jako projektantka i praca jako krawcowa w fabryce nie przemawiała do niej.

foto: google

Pewnego dnia dziewczyna poszła do baru i zaczęła śpiewać z muzykami, a później dołączyła do ich grupy. Caro zdała sobie sprawę, że chce poświęcić swoje życie muzyce.

Müller zaczęła uczyć się muzyki i tańca. Jej ojciec nawet rzucił pracę i kupił agencję dla początkujących muzyków.

Początek kariery

Pierwsze kroki w muzycznej karierze byli ciężkie dla dziewczyny, raz po raz doznawała porażki. Producenci podpisywali z nią umowy i po prostu oszukiwali.

foto: google

Caroline stworzyła kwartet „Optimal”, składający się z kobiet. Na trasie koncertowej po Niemczech doszło do cudownego spotkania Caro z Dieter Bohlen, kompozytorem i „blondynem” z duetu „Modern Talking”. Nazwał głos Caroline „genialnym”.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Dieter podpisał kontrakt z Caroline i jako producent wymyślił dźwięczne pseudonim sceniczny dla Muller. C. C. - inicjały imienia dziewczyny, a Catch - w tłumaczeniu oznacza „złapać”.

Hit „I Can Lose My Heart Tonight” stał się bardzo popularny w 1985 roku i znalazł się na szczycie muzycznego rankingu.

Source: youtube.com

Wkrótce ukazał się singiel „Cause You Are Young”, który stał się hitem piosenkarki, a C.C. okrzyknięto „królową disco” Europy. Albumy otrzymały wysokie nagrody w Niemczech i Hiszpanii, a popularność C. C. Catch rozeszła się po całym świecie.

Source: youtube.com

Popularne single i albumy zostały napisane przez Dietera, ale dziewczyna marzyła o wykonywaniu swoich piosenek. Zaproponowała do nagrania piosenek, które sama napisała. Dieter odmówił, a Catch anulowała z nim umowę. Czyn C.C. tak rozgniewał Bohlen, że chciał zabrać jej pseudonim. Pseudonim pozostał przy piosenkarce, ale dziewczynie nakazano zapłacić Bohlenowi ogromne odszkodowanie.

foto: google

foto: google

W 1989 roku ukazał się ostatni piąty album C. C. Catch „Hear What I Say”, którego producentem był Andy Taylor.

Kariera solowa

Caroline zmieniła swój wizerunek, stała się brunetką. Nowe piosenki nie stały się nawet w połowie tak popularne, jak piosenki z Dieter. W latach 90 całkowicie zostawiła scenę, mówiąc w wywiadzie, że chce się zrelaksować. Piosenkarka zaczęła rysować i medytować, pisać poezję i muzykę.

foto: google

foto: google

Na początku XXI wieku Caroline wróciła na scenę, nawet chciała ponownie współpracować z Dieterem, ale nie udało jej się odzyskać dawnej sławy.

Trochę o życiu osobistym gwiazdy

Pierwszą miłością Catch był perkusista Frank Otto. Za zgodą Bohlena został jej menadżerem muzycznym. Piosenkarka spodziewała się dziecka, ale po rozwiązaniu umowy z producentem zerwała relacje również z Otto. Frank zdecydował się zostać z Dieterem i powiedział dziewczynie, że nie chce mieć nic wspólnego z dzieckiem.

foto: google

W 1998 roku Caroline wyszła za mąż za instruktora jogi. Małżeństwo trwało trzy lata. Powodem rozwodu był brak dzieci.

Caroline teraz

Piosenkarka ma 56 lat, wygląda niesamowicie młodo i efektownie. Caroline nadal jeździ w trasy koncertowe. Często odwiedza Rosję, gdzie C. C. Catch jest nadal ulubienicą publiczności.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Teraz Caroline mieszka w Londynie ze swoim chłopakiem, o którym nic nie wiadomo.

Główne zdjęcie: google.com