Dziewczynka Mowgli została odkryta w kambodżańskiej dżungli w 2007 roku. Spędziła prawie 20 lat w dżungli, z dala od domu.

Dziewczyna z dżungli została znaleziona w pobliżu prowincji Rattanakiri. Była naga, miała wiele blizn i otarć. Dziewczyna nie znała żadnego języka i czuła się nieswojo obok człowieka.

foto: lemurov.net

Została znaleziona przez lokalnego mieszkańca Ra Ma Guo. Zajmował się zbieraniem ziół i przygotowywaniem wywarów. Mężczyzna miał stodołę w środku dżungli. Pewnego dnia Ra Ma Guo zauważył, że zapasy żywności nagle zaczęły znikać ze stodoły. Postanowił znaleźć złodzieja. Okazało się, że do jego chaty zakradała się dzikuska. Mężczyzna nie zawahał się zabrać znalezioną dziewczynę na lokalny posterunek policji.

Policjant imieniem San Luo nie mógł uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że dziewczynka Mowgli była jego zaginioną córką, której nie widział od 19 lat.

Córka San Luo miała na imię Rott Pngien. W wieku ośmiu lat wyszła wypasać bawoła, ale wieczorem zwierzę wróciło bez dziewczynki. San Luo długo próbował znaleźć zaginioną córkę, ale próby zakończyły się niepowodzeniem. Na szczęście nawet po 19 latach ojciec i córka połączyli się ponownie.

foto: lemurov.net

Ta historia nie pozostała niezauważona przez dziennikarzy. Dziesiątki reporterów podróżowało do San Lou w Rattanakiri, mając nadzieję poznać szczegóły jej dzikiej egzystencji. Nie udało się jednak znaleźć dokładnych informacji w tej sprawie. Ale było kilka domysłów.

Jedna z wersji sugerowała, że ​​dziewczyna przez 20 lat mieszkała w kręgu zwierząt, jak Mowgli. Niewielu zgodziło się uwierzyć w tę teorię, ponieważ dziewczynka chodziła na dwóch nogach i nie miała modzeli na kończynach. Co więcej, z łatwością posługiwała się sztućcami.

Według innej wersji dziewczyna mogła zostać uwięziona. Wskazują na to charakterystyczne blizny na jej nadgarstkach. Jednak lekarze nie odnotowali żadnego fizycznego wyczerpania ani stosunku płciowego u Rott.

foto: lemurov.net

Ostatnia wersja, zdaniem wielu, w tym mężczyzny, który znalazł dziewczynę, jest najbardziej prawdopodobna. Według niektórych doniesień pod koniec lat 70 do dżungli, gdzie została znaleziona dzikuska, uciekło kilka wietnamskich rodzin ukrywających się przed Czerwonymi Khmerami. Tam osiedliły się i tylko sporadycznie wychodziły do ludzi. Uważa się, że Rott przyszła do nich i przez 19 lat żyła wśród półdzikich ludzi. Ra Ma Guo twierdzi, że wtedy w pobliżu chaty widział nie tylko dziewczynę, ale także dwóch mężczyzn, którym udało się uciec. Prawdopodobnie byli to te mieszkańcy wioski w dżungli.

Główne zdjęcie: lemurov.net